Barboza: Portuga Spertsyanga qiziqish yo‘q
Portugaliyalik agent Paulo Barbosa Krasnodar jamoasining yarim himoyachisi Eduard Spertsyan bilan qiziqish bildirayotgan "Portu" klubi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu ma’lumot haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi. Barbosa ta’kidlaganidek, "Southampton" jamoasi Spertsyan uchun qiziqarli variant hisoblanadi.
Bu yaxshi klub bo‘lib, unda Eduard o‘z qobiliyatlarini to‘liq namoyon eta oladi. Agentning fikricha, Angliya Chempionship ligasi Rossiya Premer Ligasi darajasidan kuchli emas, ammo "Southampton" jamoasi Spertsyanga juda yaxshi shart-sharoitlar taklif qila oladi.
Joriy mavsumda 25 yoshli yarim himoyachi barcha musobaqalarni hisobga olganda sakkizta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va to‘rtta samarali uzatmani amalga oshirdi. Shu bilan birga, agent klub tanlovida ehtiyotkorlik bilan qaror qabul qilish kerakligini ta’kidladi.
Umuman olganda, Spertsyan uchun "Southampton" yaxshi imkoniyat bo‘lib, u yerda o‘zini yanada rivojlantirish imkoniga ega bo‘ladi.

Барбоза: Португа Спертсянга интереса нет
Португальский агент Пауло Барбоза высказался о клубе "Порту", который якобы проявляет интерес к полузащитнику "Краснодара" Эдуарду Спертсяну. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта информация не соответствует действительности. Барбоза отметил, что клуб "Саутгемптон" является интересным вариантом для Спертсяна.
Это хороший клуб, где Эдуард сможет полностью проявить свои способности. По мнению агента, Чемпионшип Англии не сильнее Российской Премьер-Лиги, но клуб "Саутгемптон" может предложить Спертсяну очень хорошие условия.
В текущем сезоне 25-летний полузащитник сыграл восемь матчей во всех турнирах, забил четыре гола и сделал четыре результативные передачи. При этом агент подчеркнул, что при выборе клуба нужно принимать решение осторожно.
В целом, "Саутгемптон" — хороший вариант для Спертсяна, где он сможет получить возможность для дальнейшего развития.