Koloskov Chelestini boshchiligidagi CSKA o‘yinini yuqori baholadi
Vyacheslav Koloskov, Rossiya futbol ittifoqining faxriy prezidenti, yangi bosh murabbiy Fabio Chelestini qo‘l ostidagi CSKA jamoasining o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, maydonda bugun amalga oshirilayotgan barcha ishlar Chelestini boshchiligidagi yangi murabbiylar shtabining mehnati hisoblanadi. Jamoa butunlay boshqacha futbol namoyish etmoqda, bu esa Koloskovning "armeyetslar"dan doim kutgan o‘yini bilan mos keladi.
Jamoaning barcha chiziqlari uyg‘un va muvofiq shakllantirilgan, bu esa yozgi mavsumda CSKAda yuz bergan eng muhim ijobiy o‘zgarishdir. Mutaxassis ta’kidlashicha, "qizil-ko‘k" jamoa har bir o‘yinda kuchli pozitsiyadan o‘ynashi lozim.
Chelestini yozda Marko Nikolich ketgach, Moskva klubiga bosh murabbiy sifatida tayinlandi. Shveytsariyalik mutaxassis rahbarligida jamoa sakkizta o‘yin o‘tkazdi va faqat bir marta mag‘lub bo‘ldi.
Hozirgi vaqtda "armeyetslar" Rossiya chempionatining jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu natija jamoaning yangi murabbiy qo‘l ostida rivojlanayotganligini ko‘rsatadi va kelajak uchun umidlarni oshiradi.

CSKA под руководством Колоскова высоко оценил игру Челестини
Вячеслав Колосков, почетный президент Российского футбольного союза, высоко оценил игру команды ЦСКА под руководством нового главного тренера Фабио Челестини. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, все, что сегодня происходит на поле, является результатом работы нового тренерского штаба во главе с Челестини. Команда демонстрирует совершенно другой футбол, что соответствует игре, которую Колосков всегда ожидал от "армейцев".
Все линии команды слажены и гармонично сформированы, что является самым важным положительным изменением в ЦСКА в летний период. По мнению специалиста, "красно-синие" должны играть с сильной позиции в каждой игре.
Челестини был назначен главным тренером московского клуба летом после ухода Марко Николича. Под руководством швейцарского специалиста команда провела восемь матчей и проиграла только один раз.
В настоящее время "армейцы" занимают третье место в таблице чемпионата России. Этот результат показывает, что команда развивается под руководством нового тренера и вселяет надежды на будущее.