Kolumbiyalik himoyachi Karlos Kuesta “Galatasaray” klubidan “Spartak” jamoasiga o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Maksim Nikitin o‘zining Telegram-kanalida ma’lum qildi. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, 26 yoshli futbolchining transferi to‘liq kelishilgan.
“Spartak” yangi futbolchi uchun 6,5 million yevro to‘laydi, shuningdek, 2 million yevro bonus sifatida beriladi. Kuestaning yillik maoshi 1,9 million yevroni tashkil etadi.
Nikitinning so‘zlariga ko‘ra, bugun Fransis Kahigao “Galatasaray” va aksiyadorlar bilan barcha qarama-qarshiliklarni hal qilgan. Kolumbiyalik futbolchining o‘tishi uning o‘z tashabbusi bilan amalga oshmoqda.
Ehtimol, bu hafta rasmiy e’lon qilinadi. Oldinroq Turkiya manbalari Kuestaning Moskva “Spartak”iga o‘tishi haqida xabar bergan edi.

Куэста в «Спартаке» получает 1,9 миллиона евро в год
Колумбийский защитник Карлос Куэста переходит из клуба «Галатасарай» в команду «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Максим Никитин сообщил на своем Telegram-канале. По данным источника, трансфер 26-летнего футболиста полностью согласован.
«Спартак» заплатит за нового игрока 6,5 миллиона евро, а также 2 миллиона евро в виде бонуса. Годовая зарплата Куэсты составляет 1,9 миллиона евро.
По словам Никитина, сегодня Франсис Кахигао урегулировал все разногласия с «Галатасараем» и акционерами. Переход колумбийского футболиста происходит по его собственной инициативе.
Возможно, официальное объявление состоится на этой неделе. Ранее турецкие источники сообщали о переходе Куэсты в московский «Спартак».