Veteran CSKA jamoasi futbolchisi Valeriy Masalitin eksklyuziv intervyusida Ramiro di Lusiano bilan shartnoma imzolanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yangi himoyachini baholash uchun avvalo uning o‘yini bilan tanishish kerak. Masalitin aytishicha, agar Alves yaxshi moslashib, jamoaga foyda keltirgan bo‘lsa, demak bu transfer ham tez orada ijobiy natija beradi.
Joriy yilda di Lusiano o‘zining oldingi klubida Argentina chempionatidagi barcha o‘yinlarda maydonga tushgan. Bu uning darajasini ko‘rsatadi, ammo Masalitin shuni ta’kidladi-ki, ba’zan tajribali futbolchilar ham o‘zini ko‘rsata olmaydi.
Shu bois CSKA futbolchilarni ijaraga olish tizimini qo‘llaydi. Agar o‘yinchi o‘zini namoyon etsa, uni sotib olish imkoniyati mavjud.
Aks holda, u jamoani tark etadi. Di Lusiano "yangi Dzanetti" deb atalishi haqida esa Masalitin shunday dedi: har doim yangi futbolchi sotib olinganda katta umidlar bo‘ladi.
Ba’zi transferlar esa kutilgan natijani bermaydi. Agar futbolchi avvalgi jamoasida yaxshi o‘ynagan bo‘lsa, unga nisbatan ijobiy fikrlar bildirish to‘g‘ri.
Masalitin Alvesning jamoaga foydasi haqida ham gapirib, uning Oblyakov va Kislyak bilan tez til topishgani natijasida yaxshi o‘yin ko‘rsatayotganini ta’kidladi. Shuningdek, Alvesning Karvayo darajasiga yetishi mumkinligi haqida fikr bildirilganda, Masalitin u hali bunga erishmaganini, ammo yaxshi o‘yin ko‘rsatayotganini aytdi.

Тема: Ди Лусиано может приносить быструю прибыль
Ветеран футбольной команды ЦСКА Валерий Масалитин в эксклюзивном интервью высказался о подписании контракта с Рамиро ди Лусиано. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, чтобы оценить нового защитника, прежде всего нужно познакомиться с его игрой. Масалитин отметил, что если Алвес хорошо адаптировался и принес пользу команде, значит этот трансфер тоже скоро даст положительный результат.
В этом году ди Лусиано выходил на поле во всех матчах чемпионата Аргентины за свой предыдущий клуб. Это показывает его уровень, однако Масалитин подчеркнул, что иногда даже опытные футболисты не могут проявить себя.
Поэтому ЦСКА применяет систему аренды игроков. Если игрок проявит себя, есть возможность его выкупа.
В противном случае он покидает команду. Что касается прозвища ди Лусиано «новый Дзанетти», Масалитин сказал: при покупке нового футболиста всегда есть большие надежды.
Некоторые трансферы не оправдывают ожиданий. Если футболист хорошо играл в предыдущей команде, то о нем можно высказываться положительно.
Масалитин также рассказал о пользе Алвеса для команды, отметив, что он хорошо играет благодаря быстрому взаимопониманию с Обляковым и Кисляком. Кроме того, отвечая на вопрос о том, может ли Алвес достичь уровня Карвайо, Масалитин сказал, что он пока этого не достиг, но показывает хорошую игру.