Donadoni: Modrich 40 yoshda ham o‘yin ko‘rsatadi
Sobiq Italiya terma jamoasi va "Milan" klubi futbolchisi Roberto Donadoni ushbu klubning yangi a'zosi, xorvatiyalik yarim himoyachi Luka Modrichni yuqori baholaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Luka maydonda hatto qirq yoshida ham foydali bo‘la olishiga ishonadi. Donadoni o‘zi 1999 yilda 36 yoshida "Milan"ga qaytib, yana bir marta chempionlik unvonini qo‘lga kiritgan.
Donadonining so‘zlariga ko‘ra, Luka singari chempion nafaqat maydonda, balki yosh futbolchilarga saboq berishda ham muhim rol o‘ynaydi. Yosh o‘yin vaqti miqdoriga ta’sir qilishi mumkin, ammo o‘yin sifatiga ta’sir qilmaydi.
Uning tajribasi "Milan" uchun katta boylikdir. Yangi Serie A mavsumi ushbu haftaning oxirida boshlanadi.

Донадони: Модрич продолжает показывать игру даже в 40 лет
Бывший игрок сборной Италии и клуба "Милан" Роберто Донадони высоко оценивает нового игрока клуба, хорватского полузащитника Лука Модрича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он уверен, что Лука сможет быть полезен на поле даже в сорок лет. Сам Донадони в 1999 году вернулся в "Милан" в возрасте 36 лет и вновь завоевал чемпионский титул.
По словам Донадони, чемпион, как Лука, играет важную роль не только на поле, но и в обучении молодых футболистов. Молодость может влиять на количество игрового времени, но не на качество игры.