Bilyaletdinov: Spartak jamoasi muammolar bilan to‘qnashmoqda
Mashhur rossiyalik murabbiy Rinat Bilyaletdinov “Evro-Futbol.Ru” nashriga bergan intervyusida Rossiya Premyer-ligasining beshta turidan keyingi “Spartak” jamoasining natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi natijalar jamoaning hozirgi holatini yanada murakkablashtirmoqda va “Spartak” hali bu qiyinchiliklardan chiqib ketgani yo‘q. Bilyaletdinov jamoaning vaziyati haqida jiddiy savollar tug‘ilayotganini ta’kidladi.
Agar murabbiy ham hozirgi o‘yinchilarning jamoani yuqoriga ko‘tarish imkoniyatlariga ishonchini yo‘qotsa, unda murabbiy almashinuvi zarurati yuzaga kelishi mumkin. Transfer oynasi ochiq bo‘lsa-da, murabbiy jamoani ko‘tarish uchun kuchli ruh va energiyaga ega bo‘lishi kerak.
Albatta, faqat beshta o‘yin o‘tkazilgan, shuning uchun xulosa chiqarish uchun erta, biroq “Spartak”ning hozirgi holatini tanqid qilish mumkin, dedi Bilyaletdinov. Hozirgi paytda “Spartak” beshta turdan keyin 13-o‘rinda joylashgan va 5 ochko jamg‘argan.
Jamoa bu mavsumda faqat bir marta, birinchi turda Makhachkala “Dinamo”siga qarshi (1:0) g‘alaba qozongan.

Билялетдинов: Команда Спартак сталкивается с проблемами
Известный российский тренер Ринат Билялетдинов в интервью изданию «Евро-Футбол.Ру» высказался о результатах команды «Спартак» после пяти туров Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, текущие результаты усложняют нынешнее положение команды, и «Спартак» ещё не вышел из этих трудностей. Билялетдинов отметил, что ситуация в команде вызывает серьёзные вопросы.
Если тренер потеряет веру в возможности нынешних игроков поднять команду, то может возникнуть необходимость в смене наставника. Несмотря на то, что трансферное окно открыто, тренер должен обладать сильным духом и энергией, чтобы поднять команду.
Конечно, сыграно всего пять матчей, поэтому делать выводы рано, но можно критиковать текущее состояние «Спартака», — сказал Билялетдинов. В настоящее время «Спартак» занимает 13-е место после пяти туров и набрал 5 очков.
Команда в этом сезоне одержала победу лишь один раз — в первом туре против махачкалинского «Динамо» (1:0).