Belous: Samoshnikov Spartak himoyasini kuchaytiradi
Yuriy Belous, ilgari "Lokomotiv" jamoasida vitse-prezident lavozimida ishlagan mutaxassis, Ilya Samoshnikovning "Spartak" klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Temiryo‘lchilar" himoyachisining transferi haqida "qizil-oq" jamoasi 19 avgust kuni rasmiy bayonot berdi. Belousning so‘zlariga ko‘ra, Samoshnikov jamoaning o‘yinini kuchaytiradi.
U futbolchi jismoniy imkoniyatlari bilan ajralib turadi va texnik jihatdan mahoratli hisoblanadi. Ilya birinchi o‘yinlardan boshlab asosiy tarkibda maydonga tushadi.
Ilya Samoshnikov 2023 yildan beri "Lokomotiv" jamoasida to‘p surdi. Ikki mavsum davomida 27 yoshli futbolchi Moskva klubida 70 ta o‘yinda qatnashib, beshta gol urdi va oltita golli uzatma amalga oshirdi.
Uning o‘yindagi faoliyati va natijalari jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ldi. Samoshnikovning yangi jamoasida ham o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatishi kutilmoqda.

Belous: Самошников усиливает защиту Спартака
Юрий Белоус, ранее занимавший должность вице-президента в команде "Локомотив", высказался о переходе Ильи Самошникова в клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
О трансфере защитника "железнодорожников" команда "красно-белых" официально объявила 19 августа. По словам Белоуса, Самошников усилит игру команды.
Он выделяется своими физическими возможностями и считается технически одарённым игроком. Илья с первых матчей выйдет в основном составе.
Илья Самошников с 2023 года выступал за команду "Локомотив". За два сезона 27-летний футболист принял участие в 70 матчах московского клуба, забил пять голов и сделал шесть голевых передач.
Его деятельность и результаты в игре имели важное значение для команды. Ожидается, что в новой команде Самошников также проявит себя с хорошей стороны.