Smorodskaya: Batrakovga Yevropaga ketish erta
Lokomotiv jamoasining sobiq prezidenti Olga Smorodskaya hujumchi yarim himoyachi Aleksey Batrakovning Yevropaga ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Batrakovga Yevropaga ketish uchun hali erta. Futbolchi avvalo tillarni o‘rganishi va mahoratini oshirishi kerak.
Keyingi yozgacha ham bu masalada shoshilmaslik lozim. Aks holda, natija yaxshi bo‘lmasligi mumkin.
Joriy mavsumda 20 yoshli Batrakov barcha musobaqalarni hisobga olganda yetti o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi. Rossiyalik yarim himoyachining Lokomotiv bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil o‘rtalarigacha tuzilgan.

Smorodskaya: Батрякову рано ехать в Европу
Бывший президент команды Локомотив Ольга Смородская высказалась о возможном переходе нападающего полузащитника Алексея Батракова в Европу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По её словам, для Батракова ещё рано ехать в Европу. Футболисту прежде всего нужно изучить языки и повысить своё мастерство.
До следующего лета в этом вопросе тоже не стоит торопиться. В противном случае результат может быть неудачным.
В текущем сезоне 20-летний Батраков, учитывая все соревнования, сыграл в семи матчах и забил восемь голов. Действующий контракт российского полузащитника с Локомотивом заключён до середины 2029 года.