Kubanj Holding penaltilarda Nartni mag‘lub etdi
«Kubanj Holding» va «Nart» jamoalari Cherkessk shahrida o‘tkazilgan Kubokning 1/128 final bosqichida uchrashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘limning oxirida Aslan Dashaev o‘z maydonining yarmidan ajoyib uzatma bilan himoyachilar ortidan Dmitriy Pereverzevga pas berdi. U chap markazdan darvozabon bilan yuzma-yuz vaziyatga chiqib, jarima maydonidan ancha yuqoriga zarba berdi.
O‘yinning 56-daqiqasida Maksim Dmitriyev chap qanotda kuchli kurash olib bordi. Shundan so‘ng mehmonlar jamoasining futbolchisi Alan Lelyukaev unga orqadan qattiq zarba berib, maydondan haydaldi.
Tez orada «Kubanj Holding» futbolchilari chap qanotda jarima zarbasi oldi. Ionafan Sapojnikov ajoyib uzatma bilan to‘pni yaqin darvoza ustuniga yubordi, ammo Rinat Garaev bosh bilan zarba berib, darvozani biroz chetga urdi.
Mezon egalari raqib maydonida to‘pni qo‘lga kiritib, Ilya Zaxarov markazdan oldinga chiqib, jarima maydonining o‘ng qismiga aniq pas berdi. Nikita Fadeev uzoq burchakka zarba berdi, ammo darvozabon oyoq bilan to‘pni qaytardi.
Fadeev yana raqib maydonida to‘pni olib, chapdan markazga yaqinlashib, 20 metrdan yuqori burchakka zarba berdi, ammo darvozabon ajoyib sakrash bilan to‘pni ushladi. «Nart» futbolchilari chap qanotda burchak zarbasini oldi.
Ahmed Davlitgereev markazga aniq uzatma berdi, va Artur Kuskov bosh bilan to‘pni chap darvoza ustuniga yaqin joyga yubordi. O‘yin 90 daqiqada 0:0 hisobida yakunlandi.
Penaltilar seriyasida esa mezbonlar 4:3 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu uchrashuvda har ikki jamoa o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishga harakat qildi.
O‘yin davomida kuchli himoya va tezkor hujumlar ko‘zga tashlandi. Natijada mezbonlar omadli bo‘lib, penaltilar seriyasida ustunlikka erishdi.

Kubanj Holding победил Нарт в серии пенальти
Команды «Кубань Холдинг» и «Нарт» встретились в 1/128 финала Кубка, который проходил в городе Черкесск. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В конце первого тайма Аслан Дашаев с половины поля сделал великолепную передачу за спины защитников Дмитрию Переверзеву. Он вышел один на один с вратарём слева по центру и пробил выше штрафной площади.
На 56-й минуте Максим Дмитриев провёл жёсткую борьбу на левом фланге. После этого игрок гостевой команды Алан Лелюкаев нанёс ему сильный удар сзади и был удалён с поля.
Вскоре футболисты «Кубань Холдинг» получили штрафной удар на левом фланге. Ионафан Сапожников великолепной передачей отправил мяч к ближней штанге, но Ринат Гараев головой пробил немного мимо ворот.
Хозяева поля завладели мячом на чужой половине поля, Илья Захаров вышел вперёд из центра и точно отдал пас на правую часть штрафной. Никита Фадеев пробил в дальний угол, но вратарь ногой отбил мяч.
Фадеев вновь получил мяч на чужой половине, приблизился слева к центру и пробил в дальний угол с 20 метров, но вратарь великолепно прыгнул и поймал мяч. Игроки «Нарта» получили угловой на левом фланге.
Ахмед Давлитгереев точно отдал пас в центр, и Артур Кусков головой направил мяч к левому штанге ворот. Игра закончилась со счётом 0:0 за 90 минут.
В серии пенальти хозяева выиграли со счётом 4:3. В этой встрече обе команды старались показать свои возможности.
В ходе игры были заметны сильная защита и быстрые атаки. В итоге хозяева оказались удачливее и добились преимущества в серии пенальти.