Tukmanov: Samoshnikov Spartakga kuchli qo‘shimcha bo‘ladi
Futbol sohasidagi mutaxassis Aleksandr Tukmanov bugun «Lokomotiv» jamoasining himoyachisi Ilya Samoshnikovning «Spartak» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Samoshnikov istiqbolli yosh futbolchi bo‘lib, iste’dodli va jamoaviy o‘yinda faol qatnashuvchi o‘yinchidir. «Lokomotiv» uchun bu katta yo‘qotish, ammo «qizil-oq» jamoasi uchun yaxshi qo‘shimcha hisoblanadi.
Tukmanovning so‘zlariga ko‘ra, ushbu futbolchi uchun aytilayotgan besh million qiymat to‘liq oqlanadi. Ekspert shuningdek, 27 yoshli himoyachining «Spartak» oldin olgan legionerlardan kam bo‘lmagan darajada o‘ynashini ta’kidladi.
Joriy mavsumda Samoshnikov maydonga faqat ikki marta tushgan. U yaqinda tizzasidan olgan jarohatidan sog‘ayib, yana to‘liq shaklda maydonga qaytdi.
Ushbu jarohat unga o‘tgan mavsumning bahor qismida yuzaga kelgan edi. Umuman olganda, Samoshnikov «Spartak» uchun muhim kuch bo‘lib xizmat qilishi kutilmoqda.

Тукманов: Самошников станет сильным дополнением для Спартака
Эксперт в области футбола Александр Тукманов сегодня высказался о переходе защитника команды «Локомотив» Ильи Самошникова в клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Самошников — перспективный молодой футболист, талантливый и активно участвующий в командной игре игрок. Для «Локомотива» это большая потеря, но для команды «красно-белых» — хорошее дополнение.
По словам Тукманова, заявленная стоимость этого футболиста в пять миллионов полностью оправдана. Эксперт также отметил, что 27-летний защитник будет играть на уровне не ниже, чем легионеры, которых ранее приобретал «Спартак».
В текущем сезоне Самошников выходил на поле всего два раза. Недавно он восстановился после травмы колена и вновь полностью вернулся в строй.
Эта травма произошла у него в весенней части прошлого сезона. В целом ожидается, что Самошников станет важной силой для «Спартака».