Tumilovich: Dinamoga yangi darvozabon kerak
Sobiq poytaxtning «Dinamo» jamoasi darvozaboni Gennadiy Tumilovich «oq-ko‘k» jamoasining zaif tomonlarini ko‘rsatib o‘tdi va jamoaning chempionlik imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Dinamo» yaxshi darvozabonni sotib olmaguncha chempion bo‘la olmaydi. Himoyada ham muammolar mavjud.
Valeriy Karpinning darvozaboni oyoqlari bilan o‘ynashi kerak, ammo Leshchuk va Lunyov qo‘llari bilan to‘liq moslashmagan. Tumilovich fikricha, «Dinamo» keyingi o‘n yil ichida Rossiya chempionatida oltin medallarni qo‘lga kirita olmaydi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Rossiya Premyer Ligasi dastlabki besh turida atigi beshta ochko jamg‘argan. Hozirgi vaqtda «Dinamo» musobaqa jadvalida 11-o‘rinda turibdi.
Bu holat jamoaning kuchli raqobatga tayyor emasligini ko‘rsatadi va ularning chempionlik uchun kurashda katta qiyinchiliklarga duch kelishini anglatadi. Jamoaning zaif tomonlarini bartaraf etish va darvozabon pozitsiyasini mustahkamlash muhim vazifa hisoblanadi.
Shunday bo‘lsa-da, «Dinamo» muxlislari va mutaxassislar jamoaning kelajakdagi natijalarini diqqat bilan kuzatib boradi.

Тумилович: Динамо нужен новый вратарь
Бывший вратарь столичной команды «Динамо» Геннадий Тумилович указал на слабые стороны «бело-голубых» и оценил шансы команды на чемпионство. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, «Динамо» не сможет стать чемпионом, пока не приобретёт хорошего вратаря. В защите также есть проблемы.
Вратарь Валерия Карпина должен играть ногами, однако Лещук и Лунёв не полностью адаптированы к игре руками. По мнению Тумиловича, «Динамо» не сможет завоевать золотые медали чемпионата России в ближайшие десять лет.
Команда под руководством Валерия Карпина в первых пяти турах Российской Премьер-Лиги набрала всего пять очков. В настоящее время «Динамо» занимает 11-е место в турнирной таблице.
Это показывает, что команда не готова к сильной конкуренции и столкнётся с большими трудностями в борьбе за чемпионство. Важной задачей является устранение слабых сторон команды и укрепление позиции вратаря.
Тем не менее, болельщики и специалисты «Динамо» внимательно следят за будущими результатами команды.