Lepyohin: Jerson Zenit uchun hali tushunarsiz futbolchi
Sobiq futbolchi Konstantin Lepyohin Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasiga yozgi transfer sifatida qo‘shilgan Jerson Santosning joriy mavsumdagi o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lepyohinning so‘zlariga ko‘ra, hozircha Jerson “Zenit” uchun tushunarsiz yangi futbolchi hisoblanadi. U maydonning markaziy pozitsiyasida o‘ynaydi, biroq bu joyda o‘ynayotgan boshqa futbolchilar singari jamoaga jiddiy foyda keltira olmayapti.
Agar bu pozitsiyada boshqasi o‘ynaganida, jamoaning natijasi boshqacha bo‘lishi mumkin edi. Hozircha Jerson o‘zining muhim mahoratini ko‘rsata olmadi.
Ekspertning fikricha, braziliyalik futbolchining o‘yinini yaxshiroq baholash uchun kamida yarim yil vaqt kerak bo‘ladi, chunki u hali jamoaga to‘liq moslasha olmadi. Jerson Santos “Flamengo” klubidan 25 million yevroga sotib olingan.
Rossiyada u beshta o‘yinda maydonga tushdi, ammo hali gol yoki assist bilan ajralib chiqmadi. Hozirgi vaqtda uning jamoasi musobaqa jadvalida oltita ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Shunday qilib, futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasi hozircha sezilmayapti va uning keyingi o‘yinlari katta e’tibor bilan kuzatiladi.

Лепёхин: Жерсон — ещё непонятный футболист для Зенита
Бывший футболист Константин Лепёхин оценил игру Жерсона Сантоса, присоединившегося к петербургскому «Зениту» в качестве летнего трансфера, в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Лепёхина, Жерсон пока является непонятным новым игроком для «Зенита». Он играет в центральной позиции на поле, но, как и другие футболисты на этой позиции, не приносит команде значительной пользы.
Если бы на этой позиции играл кто-то другой, результаты команды могли бы быть иными. Пока Жерсон не смог продемонстрировать свои важные навыки.
По мнению эксперта, чтобы лучше оценить игру бразильского футболиста, потребуется как минимум полгода, так как он ещё не полностью адаптировался в команде. Жерсон Сантос был приобретён у клуба «Фламенго» за 25 миллионов евро.
В России он сыграл в пяти матчах, но пока не выделился ни голами, ни результативными передачами. В настоящее время его команда занимает девятое место в турнирной таблице с шестью очками.
Таким образом, вклад футболиста в команду пока не ощущается, и его дальнейшие игры будут внимательно отслеживаться.