Tukmanov: Stankovichni ishdan bo‘shatish kerak emas
Futbol sohasidagi mutaxassis Aleksandr Tukmanov “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovichning ishdan bo‘shatilishi haqidagi mish-mishlarga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozircha Stankovichni ishdan bo‘shatishni o‘ylashga hojat yo‘q. Murabbiyning o‘yinchi va murabbiy sifatidagi tajribasi yetarli darajada.
Jamoa faoliyatini yanada yaxshilash uchun bir necha oy vaqt berish, besh-etti o‘yin natijalarini kuzatish zarur. Shundan so‘nggina aniq xulosalar chiqarish mumkin, hozir esa bu erta.
Ekspert fikricha, serbiyalik mutaxassis vaziyatni o‘nglab, “Spartak” jamoasi bu mavsum medallar uchun kurashuvchi bo‘lishi mumkin. Rossiya chempionatining besh turidan so‘ng “Spartak” 13-o‘rinda bormoqda.
Jamoa hozirgacha faqat besh ochko to‘plagan. Shunday bo‘lsa-da, jamoaning kelajakdagi natijalari ijobiy bo‘lishi kutilmoqda.
Mutaxassislarning fikricha, vaqt o‘tishi bilan jamoa o‘z o‘yinini yaxshilaydi va yuqori o‘rinlarni egallaydi.

Тукманов: Станковича увольнять не нужно
Спортивный эксперт Александр Тукманов прокомментировал слухи об увольнении главного тренера команды «Спартак» Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, пока нет необходимости думать об увольнении Станковича. У тренера достаточно опыта как игрока, так и наставника.
Для улучшения работы команды нужно дать несколько месяцев и проследить результаты пяти-семи матчей. Только после этого можно делать точные выводы, а сейчас это преждевременно.
По мнению эксперта, сербский специалист сможет исправить ситуацию, и команда «Спартак» в этом сезоне сможет бороться за медали. После пяти туров чемпионата России «Спартак» занимает 13-е место.
Команда пока набрала всего пять очков. Несмотря на это, ожидается, что будущие результаты команды будут положительными.