Milan Adriyen Rabioni sotib olishni ko‘rib chiqmoqda
Biz avvalroq ma’lum qilgan edik, Adriyen Rabio «Marsel» klubini tark etishga tayyorlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa a’zosi bilan kelishmovchilik yuzaga kelgani sababli bosh murabbiy, italiyalik mutaxassis Roberto de Dzerbi bilan munosabatlari yomonlashdi. Natijada futbolchi asosiy jamoadan chetlatildi.
Uning yangi jamoasi sifatida «Milan» ko‘rilmoqda. Bu klubni Massimiliano Allegri boshqaradi, u Rabioning Turin shahridagi «Yuventus»dagi sobiq murabbiyi hisoblanadi.
«Milan» allaqachon Rabioni sotib olish masalasini o‘rganmoqda. Bu transfer murakkab bo‘lsa-da, amalga oshishi mumkin, deb yozdi italiyalik jurnalist Oratsio Akkomando ijtimoiy tarmoqlarda.
Italiya chempionati ushbu hafta oxirida boshlanadi. Shunday qilib, futbolchilar va klublar yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Rabioning «Milan»ga o‘tishi uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasida kelishuvlar davom etmoqda.

Милан Адриен Рабьони рассматривает возможность покупки
Ранее мы сообщали, что Адриен Рабьо готов покинуть клуб «Марсель». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Из-за разногласий с одним из членов команды ухудшились отношения с главным тренером, итальянским специалистом Роберто де Дзерби. В результате футболист был отстранён от основной команды.
В качестве нового клуба рассматривается «Милан». Клуб возглавляет Массимилиано Аллегри, который является бывшим тренером Рабьо в туринском «Ювентусе».
«Милан» уже изучает вопрос покупки Рабьо. Несмотря на сложность трансфера, он может состояться, написал итальянский журналист Орацио Аккомандо в социальных сетях.
Чемпионат Италии начнётся в конце этой недели. Таким образом, футболисты и клубы готовятся к новому сезону.
Переход Рабьо в «Милан» ожидается как новый этап в его карьере. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются.