Ponomaryov Dinamo o‘yinini qattiq tanqid qildi
O‘tgan futbolchi Vladimir Ponomaryov poytaxtning «Dinamo» jamoasining so‘nggi CSKA bilan o‘yindagi o‘yinini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining beshinchi turida bo‘lib o‘tgan ushbu uchrashuvda «armeytsilar» 3:1 hisobida aniq g‘alabaga erishdi. Ponomaryovning ta’kidlashicha, «Dinamo» jamoasida jamoaviy o‘yin yo‘q.
Birinchi bo‘limda dinamlilar o‘yinini ko‘rish achinarli edi. Ikkinchi bo‘limda esa ular ma’lum darajada yaxshi o‘yin ko‘rsatishga muvaffaq bo‘lishdi.
Ekspertning fikriga ko‘ra, «oq-ko‘k» jamoaning o‘yini Dmitriy Skopintsev maydonga tushgach yaxshilandi. Derbida mag‘lubiyatga uchragan «Dinamo» Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida 11-o‘ringa tushib qoldi.
Valeriy Karpinning jamoasi beshta turdan so‘ng beshta ochko to‘pladi. Umuman olganda, «Dinamo» jamoasi jamoaviy o‘yinni yaxshilashi va keyingi uchrashuvlarda ko‘proq natija ko‘rsatishi zarur.
Mutaxassislar fikricha, jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyati maydondagi har bir futbolchining o‘zaro hamkorligiga bog‘liq.

Пономарёв жёстко раскритиковал игру Динамо
Бывший футболист Владимир Пономарёв раскритиковал игру столичной команды «Динамо» в последнем матче с ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятом туре чемпионата России «армейцы» одержали уверенную победу со счётом 3:1. По словам Пономарёва, в команде «Динамо» отсутствует командная игра.
В первом тайме было жалко смотреть на игру динамовцев. Во втором тайме им удалось показать игру на более высоком уровне.
По мнению эксперта, игра «бело-голубых» улучшилась после выхода на поле Дмитрия Скопинцева. После поражения в дерби «Динамо» опустилось на 11-е место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
Команда Валерия Карпина набрала пять очков после пяти туров. В целом, «Динамо» необходимо улучшить командную игру и показывать лучшие результаты в следующих матчах.
По мнению специалистов, будущие успехи команды зависят от взаимного взаимодействия каждого футболиста на поле.