«Pari NN» jamoasining bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy muxlislarni sabrli bo‘lishga va o‘yinning barqarorlashishini kutishga chaqirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinda o‘zgarishlar sezilayotganini ta’kidladi, ammo bular uchun vaqt kerakligini bildirdi. Shpilevskiyning so‘zlariga ko‘ra, o‘zgarishlar yaqin kelajakda ijobiy natijalar beradi va jamoa to‘g‘ri yo‘lda harakat qilmoqda.
Nijegorodliklar Rossiya chempionatining beshinchi turida birinchi g‘alabani qo‘lga kiritishdi. Ular Mahachqaladagi «Dinamo» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etishdi.
Hozirda «Pari NN» beshta turdan so‘ng uch ochko bilan musobaqa jadvalida 15-o‘rinda, ya’ni oxirdan ikkinchi o‘rinda turibdi. Keyingi, oltinchi turda jamoa Moskva shahridagi «Dinamo» bilan kuch sinashadi.
Uchrashuv 23 avgust kuni poytaxtda o‘tkaziladi. Jamoa va uning murabbiylari muxlislarning sabr-toqati va doimiy qo‘llab-quvvatlashini qadrlaydi hamda kelajakdagi muvaffaqiyatlarga umid bog‘laydi.

Шпилевский призвал болельщиков «Пари НН» к терпению
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский призвал болельщиков быть терпеливыми и ждать стабилизации игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в игре наблюдаются изменения, но для этого нужно время. По словам Шпилевского, изменения в ближайшем будущем принесут положительные результаты, и команда движется в правильном направлении.
Нижегородцы одержали первую победу в пятом туре чемпионата России. Они обыграли команду «Динамо» из Махачкалы со счётом 2:0.
В настоящее время «Пари НН» после пяти туров с тремя очками занимает 15-е место в турнирной таблице, то есть предпоследнее. В следующем, шестом туре команда встретится с «Динамо» из Москвы.
Матч состоится 23 августа в столице. Команда и её тренеры ценят терпение и постоянную поддержку болельщиков и надеются на будущие успехи.