Ponomaryov «Dinamo» o‘yinini keskin tanqid qildi
O‘tgan paytlarda taniqli futbolchi Vladimir Ponomaryov poytaxtning «Dinamo» jamoasining yaqinda o‘tkazilgan CSKA bilan o‘yini haqida tanqidiy fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining beshinchi turidagi uchrashuvda «armeyets»lar 3:1 hisobida aniq g‘alabaga erishdilar. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, «Dinamo» jamoasida jamoaviy o‘yin yetishmaydi.
Birinchi bo‘limda dinaliklarning o‘yini ko‘rishga achinarli bo‘lgan. Ikkinchi bo‘limda esa ular biroz yaxshiroq o‘ynashga harakat qilishdi va ma’lum darajada o‘zlarini ko‘rsatishdi.
Mutaxassis shuningdek, «oq-ko‘k»larning o‘yini Dmitriy Skopintsev maydonga kirgach yaxshilanganini ta’kidladi. Derbi o‘yinda mag‘lub bo‘lgach, «Dinamo» Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida 11-o‘ringa tushib qoldi.
Valeriy Karpinning jamoasi beshta turda jami besh ochko to‘pladi. Umuman olganda, jamoaning o‘yini hali ko‘p jihatdan takomillashtirilishi zarur.

Пономарёв резко раскритиковал игру «Динамо»
Недавно известный футболист Владимир Пономарёв высказал критическое мнение о недавней игре столичной команды «Динамо» с ЦСКА. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В матче пятого тура чемпионата России «армейцы» одержали уверенную победу со счётом 3:1. По словам Пономарёва, в команде «Динамо» не хватает командной игры.
В первом тайме игра динамовцев была жалкой для просмотра. Во втором тайме они попытались играть немного лучше и в определённой степени проявили себя.
Эксперт также отметил, что игра «бело-голубых» улучшилась после выхода на поле Дмитрия Скопинцева. После поражения в дерби «Динамо» опустилось на 11-е место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
Команда Валерия Карпина набрала всего пять очков в пяти турах. В целом, игру команды ещё предстоит значительно улучшать.