Shpilevskiy muxlislarni sabr qilishga chaqirdi
«Pari NN» jamoasining bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy muxlislarni sabr qilishga va o‘yinning barqarorlashishini kutishga chaqirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U natijalar yaqin orada kelishini ta’kidladi. Nizhegorodliklar Rossiya chempionatida faqat beshinchi turda birinchi g‘alabani qo‘lga kiritishdi.
Ular Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etishdi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinda sezilarli o‘zgarishlar mavjud, bu esa quvonarli holatdir.
Biroq, barcha jarayonlar uchun vaqt kerak. Shu bois muxlislar sabr-toqatli bo‘lishlari muhimdir.
O‘zgarishlar yaqin kelajakda yaxshi natijalar beradi. Hozirda jamoa to‘g‘ri yo‘nalishda harakat qilmoqda.
Beshta turdan so‘ng «Pari NN» uch ochko bilan 15-o‘rinni egallab, turnir jadvalida so‘nggi oldingi pog‘onada turibdi. Olti turda jamoaning raqibi Moskva shahrining «Dinamo» jamoasi bo‘ladi.

Шпилевский призвал болельщиков к терпению
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский призвал болельщиков к терпению и ожиданию стабилизации игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что результаты скоро придут. Нижегородцы одержали первую победу в чемпионате России только в пятом туре.
Они обыграли команду «Динамо» из Махачкалы со счётом 2:0. По словам специалиста, в игре наблюдаются заметные изменения, что является приятным фактом.
Однако для всех процессов требуется время. Поэтому болельщикам важно сохранять терпение.
Изменения в ближайшем будущем принесут хорошие результаты. В настоящее время команда движется в правильном направлении.
После пяти туров «Пари НН» с тремя очками занимает 15-е место, предпоследнее в турнирной таблице. В шестом туре соперником команды станет московское «Динамо».