Milan Adriyen Rabioni sotib olishni ko‘rib chiqmoqda
Biz ilgari ma’lum qilgan edik, Adriyen Rabio «Marsel» klubini tark etishga tayyorlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa a’zosi bilan kelishmovchilik yuzaga kelgani sababli bosh murabbiy, italiyalik mutaxassis Roberto de Dzerbi tomonidan jamoada ishonchsizlikka uchradi. Shunday vaziyatda, uning yangi jamoasi sifatida «Milan» klubi ko‘rib chiqilmoqda.
«Milan»ni boshqarayotgan murabbiy Massimiliano Allegri bo‘lib, u Rabioning Turin shahridagi «Yuventus»dagi sobiq murabbiyi hisoblanadi. Italiyalik jurnalist Oratsio Akkomando ijtimoiy tarmoqlarda yozishicha, «Milan» Rabioni sotib olish masalasini o‘rganmoqda.
Allegri uni jamoasida ko‘rishni xohlaydi. Bu transfer murakkab bo‘lishiga qaramay, amalga oshishi mumkin.
Italiya chempionati haftaning oxirida boshlanadi. Shu sababli jamoalar o‘z tarkiblarini mustahkamlash uchun faol harakat qilmoqda.
Rabioning «Milan»ga o‘tishi uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi mumkin. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar yaqin kunlarda davom etadi.

Милан Адриен Рабьони рассматривает возможность покупки
Ранее мы сообщали, что Адриен Рабьо готов покинуть клуб «Марсель». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Из-за конфликта с одним из игроков команды главный тренер, итальянский специалист Роберто де Дзерби, потерял к нему доверие. В такой ситуации в качестве нового клуба рассматривается «Милан».
Главным тренером «Милана» является Массимилиано Аллегри, который ранее тренировал Рабьо в туринском «Ювентусе». Итальянский журналист Орацио Аккомандо в социальных сетях пишет, что «Милан» изучает вопрос о покупке Рабьо.
Аллегри хочет видеть его в своей команде. Несмотря на сложность трансфера, он может состояться.
Чемпионат Италии начнётся в конце недели. Поэтому клубы активно работают над усилением своих составов.
Переход Рабьо в «Милан» может стать новым этапом в его карьере. Переговоры между клубом и футболистом продолжатся в ближайшие дни.