Ponomaryov Dinamo o‘yinini qattiq tanqid qildi
Sobiq taniqli futbolchi Vladimir Ponomaryov poytaxtning Dinamo jamoasining yaqinda o‘tkazilgan CSKA bilan o‘yini yuzasidan tanqidiy fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining beshinchi turidagi ushbu uchrashuvda armiyachilar jamoasi 3:1 hisobida aniq g‘alabaga erishdi. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, Dinamo jamoasida jamoaviy o‘yin yetishmaydi.
Birinchi bo‘limda dinamlilar o‘yinini ko‘rish achinarli bo‘lgan. Biroq o‘yinning ikkinchi yarmida ular ma’lum darajada yaxshi o‘yin ko‘rsatishga muvaffaq bo‘lishdi.
Mutaxassis, shuningdek, Dmitriy Skopintsev maydonga tushgach, oq-ko‘k jamoaning o‘yini yaxshilanganini ta’kidladi. Derbida mag‘lubiyatga uchragan Dinamo jamoasi Rossiya Professional futbol ligasi turnir jadvalida 11-o‘ringa tushib qoldi.
Valeriy Karpinning jamoasi beshta turda besh ochko to‘pladi. Umuman olganda, jamoaning o‘yini hali ham takomillashishni talab qiladi va keyingi o‘yinlarda yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishlari zarur.

Пономарёв жёстко раскритиковал игру Динамо
Бывший известный футболист Владимир Пономарёв высказал критическое мнение по поводу недавнего матча столичной команды Динамо с ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятом туре чемпионата России армейская команда одержала уверенную победу со счётом 3:1. По словам Пономарёва, в команде Динамо не хватает командной игры.
В первом тайме смотреть игру динамовцев было досадно. Однако во второй половине матча им удалось показать игру на более высоком уровне.
Эксперт также отметил, что после выхода на поле Дмитрия Скопинцева игра бело-голубых улучшилась. Проиграв в дерби, команда Динамо опустилась на 11-е место в турнирной таблице Российской профессиональной футбольной лиги.
Команда Валерия Карпина набрала пять очков в пяти турах. В целом игра команды всё ещё требует совершенствования, и в следующих матчах необходимо показывать более хорошие результаты.