Kolyvanov: Dinamo ikki turda g‘alaba qozonishi kerak
Rossiyalik murabbiy Igor Kolyvanov Moskva «Dinamo» jamoasining Rossiya Premyer-Ligasidagi joriy mavsum boshidagi natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jarohatlar «Dinamo»ning ishonchsiz boshlanishini oqlamaydi. Mavjud bo‘lgan futbolchilar yaxshiroq natijalarga erishishga qodir.
Agar kelgusi ikki turda g‘alaba qozonilmasa, jiddiy savollar paydo bo‘ladi, dedi Kolyvanov «RB Sport»ga bergan intervyusida. Mutaxassis shuningdek, «oq-ko‘k»lar bosh murabbiyi Valeriy Karpin uchun vaziyatni yaxshilashga vaqt berish zarurligini ta’kidladi.
Hozirda «Dinamo» beshta o‘yin o‘tkazib, musobaqa jadvalida 11-o‘rinda bormoqda va jamoa faqat beshta ochko yig‘gan. Bu holat jamoaning mavsum boshidagi natijalari bilan qoniqarsiz ekanligini ko‘rsatadi.
Murabbiy va futbolchilar uchun oldinda muhim vazifalar turibdi. Jamoaning keyingi o‘yinlari natijasi uning mavsumdagi o‘rnini aniqlashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Кольванов: Динамо должно выиграть в двух турах
Российский тренер Игорь Колыванов высказался о результатах московского «Динамо» в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, травмы не оправдывают нестабильное начало «Динамо». Имеющиеся футболисты способны добиться лучших результатов.
Если в следующих двух турах не будет одержана победа, возникнут серьёзные вопросы, — сказал Колыванов в интервью «РБ Спорт». Специалист также подчеркнул необходимость дать время главному тренеру «бело-голубых» Валерию Карпину для улучшения ситуации.
В настоящее время «Динамо» провело пять матчей, занимает 11-е место в турнирной таблице и набрало всего пять очков. Эта ситуация свидетельствует о неудовлетворительных результатах команды в начале сезона.
Перед тренером и футболистами стоят важные задачи. Результаты следующих игр команды будут иметь большое значение для определения её позиции в сезоне.