Tukmanov: Stankovich iste’fasi haqida erta gapirish kerak emas
Futbol sohasidagi mutaxassis Aleksandr Tukmanov "Spartak" jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovichning ishdan bo‘shatilishi haqidagi mish-mishlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozircha Stankovichni iste’foga chiqarish haqida o‘ylashga hojat yo‘q. Uning futbolchi va murabbiy sifatidagi boy tajribasi mavjud.
Bir necha oy davomida jamoaning o‘yinlarini kuzatib, besh yoki yetti o‘yin natijalarini tahlil qilish kerak, shundan keyingina xulosa chiqarish maqsadga muvofiq bo‘ladi. Hozircha esa bunday qaror qabul qilish erta hisoblanadi.
Ekspert fikricha, serbiyalik mutaxassis vaziyatni yaxshilay oladi va jamoa bu mavsumda medallar uchun kurashda ishtirok etadi. Rossiya chempionatining beshta turidan so‘ng "Spartak" 13-o‘rinda bormoqda.
Jamoa hozirgacha faqat beshta ochko jamg‘argan. Shunday bo‘lsa-da, jamoaning imkoniyatlari yuqori va u o‘z o‘yinini yaxshilashga qodir.

Тукманов: Оставку Станковича рано обсуждать
Эксперт в области футбола Александр Тукманов прокомментировал слухи об увольнении главного тренера команды «Спартак» Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, пока нет необходимости думать об отставке Станковича. У него есть богатый опыт как игрока, так и тренера.
Необходимо наблюдать за играми команды в течение нескольких месяцев и проанализировать результаты пяти или семи матчей, только после этого будет целесообразно делать выводы. Пока что принимать такое решение рано.
По мнению эксперта, сербский специалист сможет улучшить ситуацию, и команда будет бороться за медали в этом сезоне. После пяти туров чемпионата России «Спартак» занимает 13-е место.
Команда пока набрала всего пять очков. Несмотря на это, у команды высокие возможности, и она способна улучшить свою игру.