Yaqinda "Lokomotiv" jamoasining himoyachisi Ilya Samoshnikov "Spartak" klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu yangilikni "Temiryo‘lchilar"ning sobiq o‘yinchisi Dmitriy Sennikov sharhladi. Sennikovning fikricha, Ilya tajribali futbolchi bo‘lib, o‘tgan mavsumda "Lokomotiv" safida munosib o‘yin ko‘rsatdi.
Biroq, u "Spartak"ga o‘tishdan oldin barcha jihatlarni yaxshilab o‘ylab ko‘rishi kerak edi, chunki hozirda u yerda unga bo‘sh joy topish oson emas. Ekspertning ta’kidlashicha, Samoshnikovning ketishi "Lokomotiv" uchun katta yo‘qotish bo‘ldi.
U Moskva jamoasi uchun ikki qanotda ham o‘ynay oladigan mukammal futbolchi hisoblanadi. O‘tgan mavsumda 27 yoshli himoyachi barcha musobaqalarda 33 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va to‘rtta golga uzatma berdi.
Bu uning jamoaga bo‘lgan hissasini aniq ko‘rsatadi. Samoshnikovning ketishi "Lokomotiv" jamoasining himoya chizig‘ida sezilarli bo‘shliq yuzaga kelishiga olib kelishi mumkin.
Jamoa rahbariyati va murabbiylar endi bu bo‘shliqni to‘ldirish uchun yangi variantlarni izlashlari zarur.

Самошников сталкивается с трудностями при поиске места в "Спартак"
Недавно защитник команды «Локомотив» Илья Самошников перешёл в клуб «Спартак». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Эту новость прокомментировал бывший игрок «Железнодорожников» Дмитрий Сенников. По мнению Сенникова, Илья — опытный футболист, который в прошлом сезоне достойно выступал за «Локомотив».
Однако перед переходом в «Спартак» ему следовало тщательно всё обдумать, так как сейчас там не так просто найти для него свободное место. По словам эксперта, уход Самошникова стал большой потерей для «Локомотива».
Он считается идеальным игроком, способным играть на обоих флангах для московской команды. В прошлом сезоне 27-летний защитник провёл 33 матча во всех турнирах, забил четыре гола и отдал четыре результативные передачи.
Это чётко показывает его вклад в команду. Уход Самошникова может привести к заметному пробелу в линии защиты «Локомотива».