Rossiyaning "Rostov" jamoasining sobiq bosh murabbiyi va Rossiya terma jamoasi murabbiyi Sergey Balakhnin "Evro-Futbol.Ru" tarmoq nashriga bergan intervyusida joriy mavsumda "Rubin" jamoasini sovrinli o‘rinlarga da’vogar sifatida ko‘rmaslik sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Rubin" jamoasiga hurmat bilan qarashini ta’kidlab, ammo jamoaning tarkibi yuqori uchlikka da’vo qilish uchun yetarli emasligini aytdi. Balakhnin so‘zlariga ko‘ra, "Spartak" jamoasi kuchayib bormoqda, "CSKA" va "Zenit" jamoalari ham o‘z o‘yinlarini yaxshilash ustida ishlamoqda.
Shu sababli, ular boshqacha darajaga chiqadi, ammo "Rubin" hali ham yuqori darajadagi jamoa emasligini ta’kidladi. Hozirda "Rubin" Rossiya chempionatining turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi.
Kazan jamoasi faqat bitta o‘yinda mag‘lub bo‘lgan, bu mag‘lubiyat "CSKA"ga qarshi bo‘lib, hisob 1:5 ni tashkil etdi. "Rubin" jamoasining hisobida 10 ochko mavjud.
Balakhninning fikricha, jamoa kuchayishiga qaramay, hozirgi tarkib bilan yuqori o‘rinlarga erishish qiyin.

Balakhnin: Рубин не может претендовать на высокую тройку
Бывший главный тренер российской команды «Ростов» и тренер сборной России Сергей Балахнин в интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» высказался о причинах, по которым в текущем сезоне он не рассматривает команду «Рубин» как претендента на призовые места. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что относится к команде «Рубин» с уважением, однако состав команды недостаточно силён, чтобы претендовать на верхнюю тройку. По словам Балахнина, команда «Спартак» становится сильнее, а «ЦСКА» и «Зенит» также работают над улучшением своей игры.
Поэтому они выходят на другой уровень, но «Рубин» пока не является командой высокого уровня. В настоящее время «Рубин» занимает четвёртое место в турнирной таблице чемпионата России.
Команда из Казани проиграла всего в одном матче — это поражение было от «ЦСКА» со счётом 1:5. У «Рубина» в активе 10 очков.
По мнению Балахнина, несмотря на усиление команды, с нынешним составом трудно добиться высоких позиций.