Sobiq futbolchi Konstantin Lepyohin Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasining yozgi yangi futbolchisi Jerson Santosning joriy mavsumdagi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozircha Jerson "Zenit" uchun aniq va samarali o‘yin ko‘rsata olmayapti. Lepyohinning ta’kidlashicha, Santos maydonning markazida asosiy pozitsiyada o‘ynaydi, biroq bu pozitsiyada boshqalar kabi keskin va samarali harakat qilmagan.
Agar boshqa futbolchi bunday imkoniyatlarni yaratganida, jamoaning natijasi boshqacha bo‘lardi. Lepyohinning fikricha, braziliyalik futbolchining haqiqiy qobiliyatini baholash uchun kamida olti oy kerak bo‘ladi, chunki u hali jamoaga to‘liq moslashgani yo‘q.
Jerson Santos "Flamenqo"dan 25 million yevroga sotib olingan. Rossiya chempionatida u beshta o‘yinda maydonga tushgan, ammo golga bevosita ta’sir ko‘rsatmagan.
Hozirgi vaqtda uning jamoasi jadvalda oltita ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Umuman olganda, futbolchining jamoaga moslashuvi va o‘yini hali rivojlanish bosqichida ekanligi ko‘rinib turibdi.

Lepyohin: Жерсон Сантос еще не адаптировался к Зениту
Бывший футболист Константин Лепёхин высказался о выступлениях нового летнего игрока санкт-петербургского «Зенита» Жерсона Сантоса в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, пока Жерсон не демонстрирует чёткой и эффективной игры за «Зенит». Лепёхин отметил, что Сантос играет в основном в центральной позиции на поле, однако в этой роли он не действует так же остро и результативно, как другие.
Если бы другой футболист создавал такие же возможности, результат команды был бы другим. По мнению Лепёхина, для оценки настоящих способностей бразильского футболиста потребуется как минимум шесть месяцев, так как он ещё не полностью адаптировался в команде.
Жерсон Сантос был приобретён у «Фламенго» за 25 миллионов евро. В чемпионате России он сыграл в пяти матчах, но не оказал прямого влияния на голы.
В настоящее время его команда занимает девятое место в таблице с шестью очками. В целом видно, что адаптация и игра футболиста в команде находятся на стадии развития.