Tumilovich: Dinamoga kuchli darvozabon kerak
Toshkentning «Dinamo» jamoasining sobiq darvozaboni Gennadiy Tumilovich jamoaning zaif tomonlarini ko‘rsatib o‘tdi va chempionlik imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Dinamo» jamoasi haqiqiy darvozabonni sotib olmaguncha chempion bo‘la olmaydi. Himoyada ham muammolar mavjud.
Valeriy Karpinning darvozaboni oyoqlari bilan o‘ynashi kerak, ammo Leshchuk va Lunyov qo‘llaridan to‘liq foydalanolmayapti. Ekspert fikricha, «Dinamo» keyingi o‘n yil ichida Rossiya chempionatida oltin medalni qo‘lga kirita olmaydi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Rossiya Premer-ligasining dastlabki besh turida atigi beshta ochko jamg‘argan. Hozirgi vaqtda «Dinamo» turnir jadvalida 11-o‘rinda turibdi.
Bu natijalar jamoaning hozirgi holatini va kelajakdagi imkoniyatlarini ko‘rsatadi. Jamoaning muvaffaqiyatga erishishi uchun darvozabon va himoyani kuchaytirish muhim hisoblanadi.

Тумилович: Динамо нужен сильный вратарь
Бывший вратарь ташкентского «Динамо» Геннадий Тумилович указал на слабые стороны команды и оценил шансы на чемпионство. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, «Динамо» не сможет стать чемпионом, пока не приобретёт настоящего вратаря. В защите также есть проблемы.
Вратарь Валерия Карпина должен играть ногами, однако Лещук и Лунёв не могут полностью использовать руки. По мнению эксперта, «Динамо» не сможет завоевать золотые медали чемпионата России в ближайшие десять лет.
Команда под руководством Валерия Карпина в первых пяти турах Российской Премьер-лиги набрала всего пять очков. В настоящее время «Динамо» занимает 11-е место в турнирной таблице.
Эти результаты отражают текущее состояние команды и её будущие возможности. Для достижения успеха команде важно усилить вратаря и защиту.