Chervichenko: CSKA chempionlik uchun kurashadi
Andrey Chervichenko, ilgari «Spartak» jamoasining prezidenti lavozimida faoliyat yuritgan shaxs, joriy mavsum boshidagi CSKA jamoasining o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, CSKA jamoasi juda yaxshi o‘ynamoqda. Ularning futbolchilari kuchli va faol harakat qilmoqda, to‘pni tezda darvozaga yo‘naltirmoqda.
Agar shunday o‘yin davom etsa, ya’ni yana bir-ikki tur o‘tkazilsa, CSKA chempionlik uchun asosiy da’vogarlar qatoriga kiradi. Chervichenko bu fikrlarini «Chempionat» nashriga bergan intervyusida bildirdi.
Shuningdek, mutaxassis yozgi transfer siyosatini ham ijobiy baholadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Moskva jamoasi yangi futbolchilarni tanlashda xato qilmagan.
Hozirgi vaqtda, beshta o‘yin o‘tkazilgach, CSKA Premyer-liga turnir jadvalida uchinchi o‘rinda turibdi va 11 ochko to‘plagan. Bu natija jamoaning kuchli raqobatbardoshligini ko‘rsatadi va kelgusida yuqori natijalarga erishish imkoniyatini oshiradi.

Червиченко: ЦСКА борется за чемпионство
Андрей Червиченко, ранее занимавший пост президента команды «Спартак», оценил игру ЦСКА в начале текущего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда ЦСКА играет очень хорошо. Их футболисты сильные и активные, быстро направляют мяч в ворота.
Если такая игра продолжится, то есть если пройдет еще один-два тура, ЦСКА войдет в число основных претендентов на чемпионство. Червиченко высказал это мнение в интервью изданию «Чемпионат».
Кроме того, специалист положительно оценил летнюю трансферную политику. По его словам, московская команда не ошиблась при выборе новых игроков.
В настоящее время, после пяти сыгранных матчей, ЦСКА занимает третье место в турнирной таблице Премьер-лиги и набрал 11 очков. Этот результат показывает высокую конкурентоспособность команды и увеличивает шансы на достижение высоких результатов в будущем.