Moskva «Dinamo» jamoasining yarim himoyachisi Anton Miranchuk aeroportda jurnalistlar bilan uchrashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinchi 20-21 avgust kechasi Shveytsariyadan Rossiyaga qaytib, yangi jamoasiga o‘tish jarayonini yakunlash uchun kelgan. Miranchukning aytishicha, uning transferi haqida oldindan hamma ma’lumotga ega edi va u bu borada ortiqcha e’tibor qaratishga hojat ko‘rmadi.
Hozirgi kunda odamlar ko‘proq shov-shuv va mojaro izlayotgani sabab, u bunday holatlarga aralashmaslikni afzal ko‘radi. U jurnalistlarning ishini hurmat bilan qabul qilganini ta’kidladi.
29 yoshli futbolchi Moskva «Lokomotiv» akademiyasida tarbiyalangan va o‘tgan yildan beri Shveytsariyaning «Syona» klubida o‘ynab kelmoqda. U ushbu jamoa safida 25 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 3 ta samarali uzatma amalga oshirdi.

Антон Миранчук высказался журналистам в аэропорту
Полузащитник московского «Динамо» Антон Миранчук высказался о встрече с журналистами в аэропорту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игрок в ночь с 20 на 21 августа вернулся из Швейцарии в Россию, чтобы завершить процесс перехода в новую команду. По словам Миранчука, он заранее был в курсе всех деталей своего трансфера и не считал нужным уделять этому излишнее внимание.
В настоящее время, поскольку люди больше ищут шум и скандалы, он предпочитает не вмешиваться в подобные ситуации. Он подчеркнул, что с уважением относится к работе журналистов.
29-летний футболист воспитан в академии московского «Локомотива» и с прошлого года выступает за швейцарский клуб «Сьон». В составе этой команды он провёл 25 матчей, забил 2 гола и сделал 3 результативные передачи.