Spartakning Rubin ustidan g‘alabasi jamoani bo‘shashtirdi
Sobiq «Spartak» futbolchisi Dmitriy Parfenov so‘nggi o‘yinlar bo‘yicha «qizil-oq» jamoaning holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, mavsum boshida jamoaning natijalari unchalik yaxshi bo‘lmagani uchun Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa uchun «Rubin»ga qarshi o‘yinda g‘alaba qozonish muhim edi va «Spartak» bunga erishdi. Parfenov ta’kidlaganidek, Kazandagi o‘yin «qizil-oq» futbolchilarni bo‘shashtirdi.
«Pari NN»ga qarshi o‘yinda bosh murabbiy maydonga kamroq chiqadigan futbolchilarga imkoniyat berdi. Bugun, 30 avgust kuni, «Spartak» o‘z maydonida «Sochi» jamoasini qabul qiladi.
Rossiya Premyer-ligasining yettinchi tur o‘yini Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi. Ushbu uchrashuv jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.
«Spartak» jamoasi mavsum davomida o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va keyingi o‘yinlarda ham yaxshi natijalar ko‘rsatishga harakat qiladi.

Победа Спартака над Рубином расслабила команду
Бывший футболист «Спартака» Дмитрий Парфенов высказался о состоянии команды «красно-белых» по итогам последних матчей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, поскольку в начале сезона результаты команды были не очень хорошими, победа в матче против «Рубина» под руководством Деяна Станковича была важна для команды, и «Спартак» этого добился. Как отметил Парфенов, игра в Казани расслабила футболистов «красно-белых».
В матче против «Пари НН» главный тренер дал возможность выйти на поле футболистам, которые играют меньше. Сегодня, 30 августа, «Спартак» примет у себя дома команду «Сочи».
Матч седьмого тура Российской Премьер-лиги начнётся в 18:30 по московскому времени. Эта встреча имеет большое значение для команд и с большим интересом ожидается болельщиками.
Команда «Спартак» стремится улучшить свою игру в течение сезона и постарается показать хорошие результаты и в следующих матчах.