Naumov: Lokomotiv himoyasi zaif o‘ynayapti hozir
Sobiq «Lokomotiv» klubi prezidenti Nikolay Naumov «Evro-Futbol.Ru» nashriga bergan intervyusida jamoaning himoyadagi o‘yinidan norozi ekanligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, jamoa hududni bo‘shatib qo‘yadi, natijada raqiblar zarbalar berib, hujumchilar kurashib, gol urishadi. Misol uchun, u Nenaxovning o‘yinini tilga oldi.
Nenaxov o‘ng qanot himoyachisi sifatida o‘ynaydi, ammo «Rostov»ga qarshi o‘yinda u to‘pni uzatadigan o‘yinchi oldida joylashib, unga erkinlik beradi. Naumovning fikricha, murabbiy Galaktionov hozir qanday o‘rgatayotgani noma’lum, ammo ilgari himoyachilar jarima maydonchasiga uzatishga yo‘l qo‘ymaslik uchun o‘rgatilgan.
Chunki jarima maydonchasida kuchli hujumchilar bor va ular kurashishni biladi. «Lokomotiv»da esa bunday o‘yinchi yo‘q, shuning uchun qanotdan berilayotgan uzatmalar jamoaga doim muammo tug‘diradi.
Agar himoya yuqoriroq joylashib, qanot hujumchilari bilan zichroq o‘ynasa, bunday gollar bo‘lmas edi. Naumov «Lokomotiv»ning hozirgi o‘yinidan norozi ekanini ta’kidladi.
Garchi jamoa Rossiya chempionatida yetakchi o‘rinlarda bo‘lsa-da, ko‘pchilik g‘alabalar qiyin kechmoqda. Hozirgi vaqtda «Lokomotiv» musobaqa jadvalida oltita turdan so‘ng 14 ochko bilan uchinchi o‘rinda turibdi.

Наумов: Защита Локомотива сейчас играет слабо
Бывший президент клуба «Локомотив» Николай Наумов в интервью изданию «Евро-Футбол.Ру» выразил недовольство игрой команды в защите. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда освобождает территорию, в результате чего соперники наносят удары, нападающие борются и забивают голы. В качестве примера он упомянул игру Ненахова.
Ненахов играет на позиции правого защитника, но в матче против «Ростова» он располагался перед игроком, который отдаёт передачи, предоставляя ему свободу. По мнению Наумова, сейчас неизвестно, как тренер Галактионов обучает игроков, однако ранее защитников учили не допускать передач в штрафную площадь.
Потому что в штрафной находятся сильные нападающие, которые умеют бороться. В «Локомотиве» таких игроков нет, поэтому передачи с фланга всегда создают проблемы для команды.
Если бы защита располагалась выше и играла плотнее с фланговыми нападающими, таких голов не было бы. Наумов подчеркнул, что недоволен текущей игрой «Локомотива».
Хотя команда занимает лидирующие позиции в чемпионате России, многие победы даются с трудом. В настоящее время «Локомотив» занимает третье место в турнирной таблице после шести туров, набрав 14 очков.