Bolivar jamoasining himoyachisi Yomar Rochi Rossiya Premer Ligasi jamoasiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining transferi bilan Tolyatti shahrining "Akron" klubi qiziqmoqda. Rochi o‘z fikrini shunday bildirib o‘tgan: "Agar hamma narsa tasdiqlansa, bu haqiqatan ham sodir bo‘ladi".
Evro-Futbol.ru nashrining ma’lumotiga ko‘ra, himoyachi allaqachon Rossiyaga uchib ketgan va transfer jarayonini yakunlash ustida ishlamoqda. Oldinroq "Akron" futbolchini sotib olish uchun 250 ming yevro to‘lashini xabar qilishgan edi.
Rossiya chempionatining oltita turidan so‘ng, Tolyatti jamoasi olti ochko jamg‘argan. Zaur Tedeev boshchiligidagi jamoa turnir jadvalida 12-o‘rinda bormoqda.
Keyingi o‘yinda ular "Baltika" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Shu tariqa, "Akron" klubi yangi futbolchini qo‘lga kiritish orqali jamoaning himoya chizig‘ini kuchaytirishga intilmoqda.

Акрон забирает защитника в российский клуб
Защитник команды Боливар Йомар Рочи близок к переходу в клуб Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб "Акрон" из Тольятти заинтересован в трансфере футболиста. Рочи выразил своё мнение следующим образом: "Если всё подтвердится, это действительно произойдёт".
По информации издания Евро-Футбол.ru, защитник уже вылетел в Россию и работает над завершением процесса трансфера. Ранее сообщалось, что "Акрон" заплатит за футболиста 250 тысяч евро.
После шести туров чемпионата России команда из Тольятти набрала шесть очков. Под руководством Заура Тедеева команда занимает 12-е место в турнирной таблице.
В следующем матче они выйдут на поле против команды "Балтика". Таким образом, клуб "Акрон" стремится усилить оборонительную линию команды, приобретая нового футболиста.