Mostovoy: Spartak hech qachon jiddiy inqirozda bo‘lmagan
Sobiq «Spartak» yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy Rossiya Premyer Ligasi doirasidagi «qizil-oq» jamoasining natijalarini yaxshilanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoy fikricha, «Spartak» o‘yin jihatidan muammolarga duch kelmagan, balki jamoa ba’zan qizil kartochkalar va penaltini amalga oshira olmaslik sababli omaddan mahrum bo‘lgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda jamoada oldingi kabi muammolar – qizil kartochkalar, penaltini boy berish yoki himoyadagi xatolar yo‘q.
Shu sababli, «Spartak» o‘z o‘yinini barqaror olib bormoqda. Mutaxassisning ta’kidlashicha, jamoa mavsum boshida yo‘qotgan ochkolarni keyingi o‘yinlarda to‘playdi.
Hozirgi kunda Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa olti turdan so‘ng sakkizinchi o‘rinda bo‘lib, jami sakkiz ochkoga ega. Bu holat «Spartak»ning mavsum davomida o‘z kuchini ko‘rsatishini bildiradi va kelgusida yuqori natijalarga erishish imkoniyatini oshiradi.

Мостовой: Спартак никогда не был в серьёзном кризисе
Бывший полузащитник «Спартака» Александр Мостовой высказался о улучшении результатов «красно-белых» в рамках Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Мостового, «Спартак» не сталкивался с проблемами в игре, а команда иногда теряла удачу из-за красных карточек и неисполненных пенальти. По его словам, в настоящее время в команде отсутствуют прежние проблемы — красные карточки, упущенные пенальти или ошибки в обороне.
Поэтому «Спартак» стабильно проводит свои матчи. По словам специалиста, команда компенсирует очки, потерянные в начале сезона, в последующих играх.
На данный момент команда под руководством Деяна Станковича после шести туров занимает восьмое место, имея в активе восемь очков. Это свидетельствует о том, что «Спартак» покажет свою силу в течение сезона и увеличивает шансы на достижение высоких результатов в будущем.