Jerson Santos Zenit-Pari NN o‘yini uchun safda emas
Braziliyalik yarim himoyachi Jerson Santos «Zenit» jamoasining Rossiya chempionati doirasidagi navbatdagi o‘yinda «Pari NN»ga qarshi maydonga tusholmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport-Express nashrining xabar berishicha, futbolchi mashg‘ulot vaqtida jarohat olgan. Shu sababli u yaqinlashib kelayotgan o‘yinda qatnashmaydi va xalqaro tanaffus davrida o‘tkaziladigan «Syon»ga qarshi nazorat uchrashuvini ham o‘tkazib yuborishi mumkin.
Joriy yozda «Zenit» Jersonni braziliyalik «Flamengo» klubidan sotib olgan. 28 yoshli yarim himoyachi «ko‘k-oq-moviy» libosida Rossiya Premyer Ligasi doirasida oltita o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol urish yoki golli uzatma bilan ajralib qolmagan.
«Zenit» va «Pari NN» jamoalari o‘rtasidagi yettinchi tur o‘yini 30 avgust kuni Moskva vaqti bilan soat 16:15da boshlanadi. LiveResult portali ushbu voqea bo‘yicha matnli translyatsiyani taqdim etadi.

Жерсон Сантос не в составе на матч Зенит-Пари НН
Бразильский полузащитник Жерсон Сантос не выйдет на поле в следующем матче чемпионата России за команду «Зенит» против «Пари НН». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Sport-Express, футболист получил травму во время тренировки. По этой причине он не примет участия в ближайшей игре и, возможно, пропустит контрольный матч против «Сьона», который пройдет в период международного перерыва.
Этим летом «Зенит» приобрел Жерсона у бразильского клуба «Фламенго». 28-летний полузащитник провел шесть матчей в составе «сине-бело-голубых» в рамках Российской Премьер-Лиги, но не отметился ни голами, ни результативными передачами.
Матч седьмого тура между командами «Зенит» и «Пари НН» начнется 30 августа в 16:15 по московскому времени. Портал LiveResult предоставит текстовую трансляцию этого события.