Sobiq "Spartak" futbolchisi Valeriy Gladilin yaqinlashib kelayotgan "Spartak" va "Sochi" o‘rtasidagi o‘yindan kutganlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, "Spartak" jamoasi yaxshi holatda va o‘z muxlislari oldida o‘ynaydi, shu bois g‘alaba qozonish ehtimoli yuqori. "Sochi" joriy vaqtda kuchsiz ko‘rinmoqda, shuning uchun bu o‘yinda ularning yutqazishi aniq.
Gladilin "RB Sport"ga bergan intervyusida, agar "Sochi" kuchli qarshilik ko‘rsatmasa, katta hisobda g‘alaba mumkinligini ta’kidladi. Biroq, agar "Sochi" yaxshi o‘ynasa, o‘yinda katta farq bo‘lmasligi mumkin.
Shu bilan birga, janubiy jamoa bu o‘yinda ochko olishiga umid yo‘q. Rossiya Premer-ligasining yettinchi tur uchrashuvi 30 avgust kuni "Lukoyl Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:30 da belgilangan. Ushbu o‘yin milliy terma jamoalar o‘rtasidagi tanaffusdan oldingi muhim bahs hisoblanadi.

Gladilin: Спартак крупно обыгрывает Сочи
Бывший футболист "Спартака" Валерий Гладилин поделился ожиданиями от предстоящего матча между "Спартаком" и "Сочи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда "Спартак" находится в хорошей форме и играет перед своими болельщиками, поэтому вероятность победы высока. "Сочи" в настоящее время выглядит слабо, поэтому их поражение в этой игре очевидно.
В интервью "РБ Спорт" Гладилин подчеркнул, что если "Сочи" не окажет сильного сопротивления, возможна крупная победа. Однако, если "Сочи" сыграет хорошо, разница в счёте может быть незначительной.
При этом южная команда не рассчитывает на очки в этой игре. Матч седьмого тура Российской Премьер-лиги состоится 30 августа на стадионе "Лукойл Арена".
Начало игры запланировано на 18:30 по московскому времени. Эта встреча является важным событием перед перерывом на матчи национальных сборных.