Popov: Rubin o‘yini barqaror emas, natija past
Sobiq futbolchi Aleksey Popov Rossiya Premer-ligasida ishtirok etayotgan Qozonning "Rubin" jamoasining so‘nggi natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi turda "Rubin" jamoasi "Spartak"ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi, bugungi o‘yinda esa "Orenburg" bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi. Popovning ta’kidlashicha, "Rubin"ning o‘yin sifati pasayishining sababi jamoaning barqaror o‘yin ko‘rsatmasligidadir.
Bu holat jamoaning bo‘shashib qolishi bilan bog‘liq emas. Har bir o‘yinda jamoa barqaror o‘yin namoyish etishi kerak, ammo hozirda bunday barqarorlik yo‘q.
Bu esa beparvolikdan kelib chiqmaydi. Hozirda Qozon jamoasi Rossiya chempionatining turnir jadvalida 11 ochko bilan yettinchi o‘rinda turibdi.
Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga intilishda davom etmoqda va muxlislar oldida yaxshi natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Popov: Игра Рубина нестабильна, результат низкий
Бывший футболист Алексей Попов высказался о последних результатах казанского "Рубина", выступающего в Российской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнем туре "Рубин" проиграл "Спартаку" со счётом 0:2, а в сегодняшней игре сыграл вничью с "Оренбургом" 2:2. По словам Попова, причиной снижения качества игры "Рубина" является нестабильность команды.
Это не связано с расслабленностью команды. В каждой игре команда должна демонстрировать стабильную игру, но сейчас такой стабильности нет.
Это не связано с безразличием. В настоящее время казанская команда занимает седьмое место в турнирной таблице чемпионата России, набрав 11 очков.
Команда продолжает стремиться улучшить свою игру и ставит целью показывать хорошие результаты перед болельщиками.