Amorim Manchester Yunaytedning birinchi g‘alabasini sharhladi
Manchester Yunayted jamoasining bosh murabbiyi Ruben Amorim mavsumdagi birinchi g‘alabadan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni “qizil iblislar” Premyer ligada “Bernli” jamoasini 3:2 hisobida mag‘lub etdi. Murabbiyning aytishicha, asosiy maqsad uch ochko olish edi.
O‘yinni tahlil qilganda, g‘alabani birinchi bo‘limda hal qilish va keyin o‘yinni nazorat qilish kerak edi. Biroq jamoa oxirgi daqiqagacha kurashdi, chunki vaziyatni murakkablashtirib yuborgan.
Birinchi bo‘limda ko‘plab imkoniyatlar yuzaga kelgan va o‘yinni nazorat qilish mumkin edi. Ammo bitta to‘p tashlash va bitta standart vaziyat natijasida o‘yinda o‘zgarish yuz berdi.
Futbolda bunday holatlar tez-tez uchraydi. Endi jamoada ikki haftalik tanaffus bor va bu vaqt ichida ko‘plab imkoniyatlar paydo bo‘ladi.
Bu o‘yinni yutish kerak edi, lekin oldinda hali bajarilishi lozim bo‘lgan ko‘p ishlar bor. Keyingi o‘yin Manchester Yunayted uchun 14 sentabrda bo‘lib o‘tadi va unda ular “Manchester Siti” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Аморим прокомментировал первую победу Манчестер Юнайтед
Главный тренер команды Манчестер Юнайтед Рубен Аморим поделился своими мыслями после первой победы в сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу «красные дьяволы» одержали победу над командой «Бернли» со счётом 3:2 в Премьер-лиге. По словам тренера, главной целью было набрать три очка.
Анализируя игру, нужно было решить исход в первом тайме и затем контролировать матч. Однако команда боролась до последних минут, так как усложнила ситуацию.
В первом тайме было много возможностей, и можно было контролировать игру. Но один навес и один стандартный момент изменили ход матча.
В футболе такие ситуации происходят часто. Теперь у команды двухнедельный перерыв, за это время появится много возможностей.
Эту игру нужно было выиграть, но впереди ещё много работы. Следующий матч Манчестер Юнайтед проведёт 14 сентября против команды «Манчестер Сити».