Lill Loryan maydonida 7 gol urdi
Fransiya chempionatining uchinchi turida "Loryan" jamoasi o‘z maydonida "Lill"ni qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘limda hech qanday yodda qoladigan voqea sodir bo‘lmadi. Ikkinchi bo‘lim boshida mehmonlar Romyen Perroning aniq zarbasi evaziga oldinga chiqdi.
Biroz o‘tib, Perro o‘z darvozasiga yaqin joyda qoida buzdi va penalti belgilandi. Ammo VAR yordamida hakam qarorni bekor qildi, chunki oldinroq Igor Silva offsaydda bo‘lgan edi.
Shu zahoti mehmonlar hisobni ikki baravar oshirdi, Matius Fernandez-Pardo jarima maydonida gol urdi. Keyinchalik mezbonlar uchun penalti belgilandi, ammo Sambu Sumano darvozabonni mag‘lub eta olmadi.
U to‘pni qaytarib, Aiyegun Tosinga uzatdi va u gol urdi. 77-daqiqada Fernandez-Pardo uchinchi golni kiritdi.
Keyin u darvozabon ustuniga zarba berdi, so‘ng Hamza Igamane bosh bilan to‘pni tarmoqka joyladi. Keyingi daqiqalarda Hakun-Arnar Xaraldsson va Igamane yana gol urib, hisobni 1:6 ga yetkazdi.
Yakuniy daqiqalarda Osam Sahraui jamoasining yettinchi golini kiritdi. Shu tariqa, "Lill" jamoasi 7 ochko bilan chempionatda peshqadamga aylandi, "Loryan" esa 3 ochkoda qolmoqda.
O‘yinning yakuniy hisoblari: Loryan 1, Lill 7. Ushbu o‘yin "Stad de Mustuar" stadionida bo‘lib o‘tdi.

Лилль Лорьян площадке забил 7 голов
В третьем туре чемпионата Франции команда "Лориан" принимала у себя дома "Лилль". Об этом сообщил Euro-football.ru.
В первом тайме не произошло никаких запоминающихся событий. В начале второго тайма гости вышли вперёд благодаря точному удару Ромена Перрона.
Через некоторое время Перро нарушил правила недалеко от своих ворот, был назначен пенальти. Однако с помощью VAR судья отменил решение, так как ранее Игорь Силва находился в положении вне игры.
Сразу после этого гости удвоили счёт, Матиус Фернандес-Пардо забил гол в штрафной площади. Позже для хозяев был назначен пенальти, но Самбу Сумано не смог переиграть вратаря.
Он отразил мяч и сделал передачу Айегуну Тосингу, который забил гол. На 77-й минуте Фернандес-Пардо забил третий гол.
Затем он ударил в штангу ворот, после чего Хамза Игамане головой отправил мяч в сетку. В последующие минуты Хакун-Арнар Харалдссон и Игамане забили ещё по голу, доведя счёт до 1:6.
В заключительные минуты Осам Сахрауи забил седьмой гол своей команды. Таким образом, команда "Лилль" с 7 очками возглавила турнирную таблицу, а "Лориан" остаётся на 3 очках.