Semak Jersonning holati va moslashuvi haqida gapirdi
«Zenit» jamoasining bosh murabbiyi Sergey Semak yarim himoyachi Jersonning holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi shanba kuni «Pari NN» jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tgan o‘yinni maydonga tusholmagan, chunki u mayda jarohat olgan edi. Semakning so‘zlariga ko‘ra, Jerson yozgi transferdan so‘ng hali moslashish jarayonidan o‘tmoqda.
Murabbiy ta’kidlashicha, ular Jerson bilan suhbatlashgan. Albatta, boshqa mamlakatga va chempionatga o‘tish uning uchun qiyinchilik tug‘diradi.
Hozir uning jismoniy holati eng yaxshi darajada emas, lekin u buni yaxshi anglaydi va yaxshiroq o‘ynashni xohlaydi. Semakning aytishicha, Jerson ajoyib qobiliyatlarga ega va «Zenit»ga yordam beradi, ammo unga vaqt kerak bo‘ladi.
Murabbiy shuningdek, Venadel va Malkom ham o‘z vaqtida darhol yuqori darajada o‘ynay boshlamaganini eslatdi. Shanba kuni «Zenit» «Pari NN» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi.
Keyingi turda Sergey Semak jamoasi 14 sentyabrda Kaliningradda «Baltika»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Bu o‘yin Premyer-liganing muhim bahslaridan biri bo‘ladi.

Семак рассказал о состоянии и адаптации Жерсона
Главный тренер команды «Зенит» Сергей Семак высказался о состоянии полузащитника Жерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист не вышел на поле в матче против «Пари НН» в субботу, так как получил небольшую травму. По словам Семака, Жерсон после летнего трансфера еще проходит процесс адаптации.
Тренер отметил, что они общались с Жерсоном. Конечно, переход в другую страну и чемпионат создает для него трудности.
Сейчас его физическое состояние не на высшем уровне, но он это хорошо понимает и хочет играть лучше. По словам Семака, Жерсон обладает отличными способностями и поможет «Зениту», однако ему потребуется время.
Тренер также напомнил, что Венадель и Малком тоже не сразу начали играть на высоком уровне. В субботу «Зенит» одержал победу над «Пари НН» со счетом 2:0.
В следующем туре команда Сергея Семака 14 сентября проведет матч против «Балтики» в Калининграде. Эта игра станет одним из важных поединков Премьер-лиги.