Sobolev Zenitning g‘alabasi haqida fikr bildirdi
Zenit jamoasining hujumchisi Aleksandr Sobolev Rossiya Premer Ligasi 7-tur doirasida Pari Nijny Novgorod jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 2:0 hisobida qo‘lga kiritilgan g‘alabaning natijalarini sarhisob qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 30 avgust kuni Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tdi va mezbonlar aniq ustunlik bilan g‘alaba qozondi. Sobolev o‘yinda samarali uzatma amalga oshirdi.
O‘yindan so‘ng u shaxsiy Telegram kanali orqali muxlislarga murojaat qildi. Sobolev: “G‘alaba bilan, Peterburg!
Oldinga intilamiz”, deb yozdi. Bu g‘alaba piterliklar uchun chempionatda ketma-ket ikkinchi yutuq bo‘lib, jamoaga jadvalning yuqori qismida mustahkam turishga imkon berdi.
Hozirda yetti turdan so‘ng Zenit 12 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda joylashgan va Premer Liga chempionligi uchun kurashda davom etmoqda.

Соболев высказался о победе Зенита
Нападающий команды Зенит Александр Соболев подвел итоги победы со счетом 2:0 в матче 7-го тура Российской Премьер-Лиги против команды Пари Нижний Новгород. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч состоялся 30 августа в Санкт-Петербурге, и хозяева одержали уверенную победу. Соболев сделал результативную передачу в игре.
После матча он обратился к болельщикам через свой личный канал в Telegram. Соболев написал: «С победой, Петербург!
Двигаемся вперед». Эта победа стала для петербуржцев второй подряд в чемпионате, что позволило команде надежно закрепиться в верхней части таблицы.
В настоящее время после семи туров Зенит занимает четвертое место с 12 очками и продолжает борьбу за чемпионство в Премьер-Лиге.