Mbeumo: G‘alaba Amorim uchun muhim, biz bir jamoamiz
Manchester Yunayted jamoasining hujumchisi Brayan Mbeumo Premer-liganing uchinchi turida Burnli jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uy o‘yinidan keyin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 3:2 hisobida yakunlandi. Brayan Mbeumo o‘yinning har bir daqiqasi qiyin va muhim bo‘lganini ta’kidladi.
Birinchi bo‘limda jamoa o‘yinni nazorat qilgan, ammo har bir daqiqada kurash olib borish kerak bo‘lganini aytdi. U g‘alaba qozonishdan juda xursand ekanligini bildirdi.
Hujumchi uchun gol urish o‘ziga ishonchni oshirishda muhim ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, jamoa bosh murabbiyi Ruben Amorim uchun g‘alaba muhimligini eslatib, bu yutqazishdan ko‘ra butun jamoaning mehnati natijasi ekanini qayd etdi.
Brayan Mbeumo BBC Match of the Day dasturiga bergan intervyusida barcha futbolchilar bir jamoa sifatida ishlaganini ta’kidladi. Shuni ham aytish lozimki, Brayan Mbeumo o‘tgan o‘yinda Manchester Yunaytedning ikkinchi golini muallifi bo‘ldi.

Мбеумо: Победа важна для Аморима, мы одна команда
Нападающий команды Манчестер Юнайтед Брайан Мбеумо высказался после домашнего матча третьего тура Премьер-лиги против команды Бернли. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч завершился со счётом 3:2. Брайан Мбеумо подчеркнул, что каждая минута игры была сложной и важной.
В первом тайме команда контролировала игру, но он отметил, что в каждой минуте нужно было бороться. Он выразил большую радость от победы.
Нападающий подчеркнул, что забитый гол имеет важное значение для повышения уверенности в себе. Также он напомнил, что победа важна для главного тренера команды Рубена Аморима и отметил, что это результат труда всей команды, а не поражение.
В интервью программе BBC Match of the Day Брайан Мбеумо отметил, что все футболисты работали как одна команда. Также стоит отметить, что Брайан Мбеумо стал автором второго гола Манчестер Юнайтед в прошлом матче.