Semak: Glushenkov asosiy tarkibga mehnati bilan kirdi
Piterlik jamoaning bosh murabbiyi Sergey Semak Glushenkovning «Pari NN» ga qarshi o‘yinda birinchi daqiqalardan o‘ynashiga izoh berdi. Semakning so‘zlariga ko‘ra, Maksim o‘zining mehnati evaziga asosiy tarkibga kirdi.
U oldingi o‘yinda zaxiradan maydonga tushib, golli uzatma va gol urishga muvaffaq bo‘lgan, Kubok o‘yinida ham yaxshi harakat qilgan. Bugungi uchrashuvda ham yaxshi o‘yin ko‘rsatdi.
U asosiy tarkibda o‘ynashga loyiq va raqobatbardosh kurashda o‘z o‘rnini qo‘lga kiritdi. Bosh murabbiy shuningdek, Glushenkovning maydonda faol harakat qilgani va ko‘plab hujumkor harakatlarni amalga oshirgani haqida gapirdi.
«Zenit» o‘z maydonida «Pari NN» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Hozirgi vaqtda Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Premer-liga turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi.

Куст: Глушенков вошёл в основной состав благодаря своему труду
В субботу Максим Глушенков впервые с 27 июля вышел на поле в основном составе команды «Зенит» в рамках Российской Премьер-лиги. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Главный тренер питерской команды Сергей Семак прокомментировал выход Глушенкова в стартовом составе в матче против «Пари НН». По словам Семака, Максим заслужил место в основном составе своим трудом.
В предыдущей игре он вышел на поле с замены, сумел сделать голевую передачу и забить гол, а также хорошо проявил себя в кубковом матче. В сегодняшнем поединке он также показал хорошую игру.
Он заслуживает играть в основном составе и завоевал своё место в конкурентной борьбе. Главный тренер также отметил активную игру Глушенкова на поле и множество атакующих действий.
«Зенит» на своём поле одержал победу над «Пари НН» со счётом 2:0. В настоящее время команда под руководством Сергея Семака занимает четвёртое место в турнирной таблице Премьер-лиги.