Sochi murabbiyi Moreno iste’fosi mumkinligi haqida
Eduardo Dokampo, Sochi jamoasi bosh murabbiyi, poytaxtning Spartak jamoasiga (1:2) mag‘lubiyatdan so‘ng bosh murabbiy Robert Moreno iste’foga chiqarilishi haqida tarqalgan gap-so‘zlarga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U doimiy ravishda bunday mish-mishlar paydo bo‘lishini ta’kidladi, ammo hozircha qanday qarorlar qabul qilinishi haqida ma’lumot yo‘qligini bildirdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, futbolda Sochi jamoasining hozirgi natijalari asosida bosh murabbiyning iste’fosi har doim mumkin, lekin vaziyatga boshqa omillar ham ta’sir ko‘rsatadi.
Eduardo Dokampo «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida natijalar aynan shunday ekanligini, har qanday murabbiy shunday holatda ishdan bo‘shatilishi mumkinligini, biroq vaziyatni yanada murakkablashtiruvchi holatlar mavjudligini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda Sochi jamoasi yetti turdan so‘ng faqat bitta ochko to‘plab, chempionat jadvalining oxirida bormoqda.
Jamoa rahbariyati va murabbiylar shtabi vaziyatni yaxshilash uchun zarur choralarni ko‘rmoqda. Futbolchilar va murabbiylar jamoaning kelajagi uchun mas’uliyat bilan harakat qilmoqda.

Тренер «Сочи» Морено может уйти в отставку
Эдуардо Докампо, главный тренер команды Сочи, прокомментировал слухи об отставке главного тренера Роберта Морено после поражения от столичного Спартака (1:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что такие слухи появляются постоянно, однако на данный момент нет информации о каких-либо принятых решениях. По словам тренера, в футболе отставка главного тренера команды Сочи всегда возможна на основе текущих результатов, но на ситуацию влияют и другие факторы.
В интервью телеканалу «Матч ТВ» Эдуардо Докампо отметил, что результаты именно такие, и любой тренер в такой ситуации может быть уволен, однако существуют обстоятельства, которые усложняют ситуацию. В настоящее время команда Сочи после семи туров набрала всего одно очко и находится в конце турнирной таблицы чемпионата.
Руководство команды и тренерский штаб принимают необходимые меры для улучшения ситуации. Игроки и тренеры действуют ответственно ради будущего команды.