Robert Moreno «Sochi» jamoasining bosh murabbiyi lavozimidan ishdan bo‘shatilishi yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni jamoa «Spartak» maydonida kutilmagan natija qayd eta olmadi va 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. «Sochi» rahbariyatida Morenodan ajralish va jamoa bosh murabbiyining o‘zgartirilishi masalasi faol muhokama qilinmoqda.
Bu haqda «Sport-Express» nashri o‘z sahifalarida ma’lum qilgan. Hozirda «Sochi» Rossiya Premyer-ligasining turnir jadvalida yetti o‘yin natijasiga ko‘ra oxirgi o‘rinda bormoqda.
Moreno boshchiligidagi jamoa o‘tgan o‘yinlarda faqat bitta ochko jamg‘argan. Agar «Sochi» bosh murabbiyni almashtirsa, bu Premyer-liga mavsumida ikkinchi murabbiy o‘zgarishi bo‘ladi.
Birinchi o‘zgarish «Ahmat» jamoasida sodir bo‘lib, u yerda Stanislav Cherchesov Aleksandr Storojukni uchinchi turdan keyin almashtirgan edi. Rossiya chempionatining navbatdagi uchrashuvi «Sochi» jamoasi 14 sentyabr kuni «Krylya Sovetov»ga qarshi safarda o‘tkazadi.

Роберт Морено может покинуть пост главного тренера «Сочи»
Роберт Морено может быть уволен с поста главного тренера команды «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу команда не смогла добиться неожиданного результата на поле «Спартака» и проиграла со счётом 1:2. Руководство «Сочи» активно обсуждает вопрос расставания с Морено и смены главного тренера команды.
Об этом сообщает издание «Sport-Express» на своих страницах. В настоящее время «Сочи» занимает последнее место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги по итогам семи сыгранных матчей.
Команда под руководством Морено в последних играх набрала всего одно очко. Если «Сочи» сменит главного тренера, это будет вторая смена тренера в сезоне Премьер-лиги.
Первое изменение произошло в команде «Ахмат», где Станислав Черчесов заменил Александра Сторожука после третьего тура. Следующий матч чемпионата России команда «Сочи» проведёт 14 сентября в гостях против «Крыльев Советов».