Frank: Hujumchilar bugun yuqori darajada o‘ynamadi
«Tottenhem» jamoasining bosh murabbiyi Tomas Frank «Bornmut»ga (0:1) yutqazgandan so‘ng, Xavi Simons ijodkorlik muammosini hal eta oladimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli gollandiyalik futbolchi jamoaga juma kuni qo‘shilgani e’lon qilingan edi. Frankning ta’kidlashicha, ijodkorlik muhim omil bo‘lib, aynan shuning uchun Simons bilan shartnoma imzolangan.
U hujumda qo‘shimcha imkoniyat yaratadi. Shuningdek, Frank bugungi o‘yinda hujumchilar yuqori darajada o‘ynay olmagani haqida gapirdi.
Bunday holatlar ba’zan yuz berishini tushunishini bildirdi, ammo buni normal holat deb hisoblamasligini ham aytdi. Keyingi o‘yin «Tottenhem» jamoasi 13 sentabrda «Vest Hem»ga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Bu o‘yin jamoaning yangi imkoniyatlarini sinab ko‘rishi uchun muhim sanaladi. Jamoa murabbiyi o‘z futbolchilaridan yaxshiroq natija kutmoqda va kelajakda yanada kuchliroq o‘yin ko‘rsatishga intilmoqda.

Frank: Нападающие сегодня сыграли не на высоком уровне
Главный тренер команды «Тоттенхэм» Томас Фрэнк после поражения от «Борнмута» (0:1) ответил на вопрос, сможет ли Хави Симонс решить проблему креативности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний голландский футболист был объявлен в команду в пятницу. По словам Фрэнка, креативность является важным фактором, именно поэтому был подписан контракт с Симонсом.
Он создаёт дополнительные возможности в атаке. Также Фрэнк отметил, что сегодня нападающие не смогли сыграть на высоком уровне.
Он понимает, что такие ситуации иногда случаются, но при этом не считает это нормальным явлением. Следующий матч «Тоттенхэм» проведёт 13 сентября против «Вест Хэма».
Эта игра считается важной для проверки новых возможностей команды. Тренер команды ожидает от своих футболистов лучших результатов и стремится к более сильной игре в будущем.