Spartak murabbiyi ochkolar yetishmayotganini aytdi
“Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovich Rossiya Premyer Ligasi 7-turidan o‘rin olgan “Sochi”ga qarshi o‘yinda (2:1) g‘alaba qozonganidan keyin jamoasi ko‘proq ochko to‘plashi mumkinligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, “qizil-oq” jamoa “Akron” (1:1) va “Zenit” (2:2) bilan o‘yinlarda ochkolarni boy bergan. Shu bilan birga, u shogirdlarining iroda va mehnatga bo‘lgan munosabatidan mamnunligini bildirdi.
Murabbiyning aytishicha, jamoa hech qachon taslim bo‘lmaydi va doimiy ravishda o‘z ustida ishlashni davom ettiradi. “Akron” va “Zenit”ga qarshi o‘yinlar boshqacha yakunlansa, jamoamiz hozirda 15 ochkoga ega bo‘lar edi.
Ammo biz bahonalar izlamay, oldinga intilamiz. Hozirgi vaqtda “Spartak” 7 turdan so‘ng 11 ochko bilan turnir jadvalida oltinchi pog‘onani egallab turibdi.
Jamoaning kelajakdagi maqsadi yuqori natijalarga erishish va har bir o‘yinda g‘alaba qozonishdir. Murabbiy va futbolchilar bu yo‘lda tinimsiz mehnat qilmoqda.

Тренер Спартака сказал, что не хватает очков
Главный тренер команды «Спартак» Деян Станкович после победы в матче 7-го тура Российской Премьер-Лиги против «Сочи» (2:1) подчеркнул, что его команда могла набрать больше очков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, команда «красно-белых» упустила очки в матчах с «Акроном» (1:1) и «Зенитом» (2:2). При этом он выразил удовлетворение отношением своих подопечных к воле и труду.
По словам тренера, команда никогда не сдаётся и постоянно продолжает работать над собой. Если бы матчи с «Акроном» и «Зенитом» закончились иначе, наша команда сейчас имела бы 15 очков.
Но мы не ищем оправданий и стремимся вперёд. В настоящее время «Спартак» после 7 туров занимает шестое место в турнирной таблице с 11 очками.
Будущая цель команды — достигать высоких результатов и побеждать в каждом матче. Тренер и футболисты усердно работают на этом пути.