Futbolchi Vyacheslav Litvinov «Sochi» jamoasi safida Rossiya Premyer Ligasi 7-turidan o‘rin olgan «Spartak»ga qarshi o‘yindan keyin hakamlik ishiga norozi ekanligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 94-daqiqasida himoyachi Anton Zabolotniyga qarshi qoidabuzarlik qilgan, bu esa hujumchining qanotdan uzatilgan to‘pini qabul qilib olishiga to‘sqinlik qilgan edi. Video takroriy ko‘rib chiqish natijasida hakam penalti belgiladi va bu jarima zarbasi «qizil-oq» jamoasiga g‘alaba keltirdi.
O‘yindan keyin Litvinov jurnalistlarning savollariga javoban hakamlik ishiga nisbatan savollari borligini aytdi. U «Match TV»ga bergan intervyusida hakam bilan bog‘lanib, unga eng yaxshi tilaklarni yetkazishni tavsiya qildi.
Hozirgi vaqtda «Sochi» jamoasi 1 ochko bilan Rossiya Premyer Ligasi jadvalining oxirgi o‘rnida turibdi.

Литвинов: Передайте судье наилучшие пожелания
Футболист Вячеслав Литвинов после матча 7-го тура Российской Премьер-Лиги против «Спартака» в составе команды «Сочи» выразил недовольство судейством. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 94-й минуте встречи был зафиксирован фол защитника Антона Заболотного, который помешал нападающему принять передачу с фланга. По результатам видеоповтора судья назначил пенальти, который принес победу команде «красно-белых».
После матча Литвинов в ответ на вопросы журналистов заявил, что у него есть вопросы к судейству. В интервью «Матч ТВ» он посоветовал связаться с судьей и пожелать ему всего наилучшего.
В настоящее время команда «Сочи» занимает последнее место в таблице Российской Премьер-Лиги, имея 1 очко.