Osipov: Spartakga qarshi durang adolatli edi
Sochi jamoasining yarim himoyachisi Aleksandr Osipov eksklyuziv intervyuda Spartakga qarshi uchrashuvdagi mag‘lubiyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinda durang natija adolatliroq bo‘lgan bo‘lar edi, deb hisoblaydi. Jamoa o‘yinni tashkil etishda bir ochko olishga loyiq edi, ammo bundan ortig‘ini kutish uchun hali ko‘p narsani yaxshilash kerakligini ta’kidladi.
Uchrashuv oxirida berilgan ikkinchi penalti haqida esa epizodni qayta ko‘rmaganini, biroq jamoa o‘sha vaziyatga sabab bo‘lganini va bunday holatlar nozik ko‘rilishini aytdi. Sochi jamoasining natijalarini yaxshilash uchun ko‘p jihatlarga e’tibor qaratish zarurligini ta’kidladi.
Ayniqsa, tezkor hujumlar, pozitsion hujumlarda samaradorlik, kurashlarda faol bo‘lish va to‘plarni qo‘lga kiritish muhim. Shuningdek, hujumni birinchi pas bilan boshlashga harakat qilish kerak.
Morenoning sog‘ligi haqida ham gapirar ekan, u o‘yin davomida yurak sohasida noqulaylik sezganini, ammo o‘yindan keyin jamoa a’zolariga rahmat aytganini ma’lum qildi. Moreno hozirda yaxshi ahvolda va keyingi mashg‘ulotda ishtirok etgan.
Jamoa a’zolari uning sog‘lig‘i haqida xavotirlanmaganini, maydonda bo‘lganligi sababli voqeani ko‘rmaganini aytdi. Shu bilan birga, Morenoning sog‘lig‘i yaxshi ekanligi va u shifoxonadan chiqarilgani haqida xabar berildi.
Sochi jamoasida murabbiy almashuvi haqida ko‘pchilik fikr bildirayotgan bo‘lsa-da, Osipov bu masalani jamoa emas, balki rahbariyat hal qilishi kerakligini ta’kidladi. U murabbiy almashuvi haqida o‘zlari qaror qila olmaydi.
Jamoaning murakkab turnir holatini yaxshilash uchun har bir o‘yinga to‘liq bag‘ishlanish, futbolga samimiy yondashish va ko‘proq kuch sarflash zarurligini aytdi. Shunda omad ham ularga yuz o‘girishi mumkin.
Jamoada ko‘p yangi o‘yinchilar borligi sabab ham o‘zaro tushunishni oshirish va hamkorlikni rivojlantirish uchun vaqt kerakligini ta’kidladi. Milliy terma jamoalar uchun tanaffus bu jarayonga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi, dedi Osipov.

Осипов: Ничья со Спартаком была справедливой
Полузащитник команды Сочи Александр Осипов в эксклюзивном интервью высказался о поражении в матче со Спартаком. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает, что в игре более справедливым был бы ничейный результат. Команда заслуживала получить одно очко, однако для того, чтобы рассчитывать на большее, нужно ещё многое улучшить.
Что касается второго пенальти, назначенного в конце встречи, он отметил, что не пересматривал эпизод, но команда сама стала причиной той ситуации, и такие моменты рассматриваются очень внимательно. Осипов подчеркнул необходимость уделять внимание многим аспектам для улучшения результатов команды Сочи.
Особенно важны быстрые атаки, эффективность в позиционных атаках, активность в единоборствах и владение мячом. Также нужно стараться начинать атаку с первого паса.
Говоря о здоровье Морено, он сообщил, что во время игры чувствовал дискомфорт в области сердца, но после матча поблагодарил команду. В настоящее время Морено в хорошем состоянии и принял участие в следующей тренировке.
Члены команды не беспокоились о его здоровье и не видели инцидент на поле. Также было сообщено, что здоровье Морено в порядке и он выписан из больницы.
Хотя многие высказываются по поводу смены тренера в Сочи, Осипов подчеркнул, что это вопрос, который должны решать руководство, а не команда. Они не могут самостоятельно принимать решение о смене тренера.
Для улучшения сложной турнирной ситуации команда должна полностью отдавать себя каждой игре, искренне относиться к футболу и прилагать больше усилий. Тогда удача может повернуться к ним лицом.
Из-за большого количества новых игроков в команде требуется время для улучшения взаимопонимания и развития сотрудничества. Перерыв на национальные сборные положительно скажется на этом процессе, отметил Осипов.