Sheliya: O‘yindagi xatoliklardan saboq olamiz
Rossiyadagi «Rostov» va «Akhmat» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinning eng yaxshi futbolchisi Giorgi Sheliya «Match TV» kanaliga o‘yindan olgan taassurotlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv natijasini tahlil qilgan holda, «Akhmat» uchun safarda 1:1 hisobidagi durang ijobiy natija ekanligini ta’kidladi. Biroq o‘yinda ko‘proq ochko olish imkoniyati ham bo‘lganini aytdi.
Ikkinchi bo‘limda to‘pni nazorat qila olmagani va ba’zi vaziyatlarda diqqatni jamlay olmagani sabab ko‘p qoidabuzarliklar qilganliklari, natijada esa gol o‘tkazib yuborishganini tan oldi. Giorgi Sheliya bilan birga ishlash tajribasi borligini va uning himoyachilardan ajralib chiqishga qodirligini ta’kidladi.
«Rostov» jamoasi yuqori chiziqda o‘ynashini bilgan holda, orqaga uzatmani aniq amalga oshirganini aytdi. Bu uzatma muvaffaqiyatli bo‘lib, Sheliya golni aniq amalga oshirgan.
O‘tkazib yuborilgan gol vaziyatiga qaytarib, birinchi zarbada to‘pni ushlashga harakat qilganini, ammo to‘p yaqin masofadan kelgani va omad u tomonda bo‘lmagani uchun gol o‘tkazib yuborilganini ta’kidladi. Ushbu vaziyatda Mironovning uzatmasi muhim rol o‘ynagan.
Mironovning o‘ng oyog‘i kuchli ekanini bilgan holda, unga qarshi tayyorgarlik ko‘rganlarini aytdi. Kichik xatolik sabab gol o‘tkazib yuborilganini tan olib, bu xatolikdan saboq olish zarurligini ta’kidladi.
Oldinda xalqaro tanaffus borligini eslatib, «Akhmat» jamoasi chempionatda ikki g‘alaba va ikki durang qayd etganini aytdi. Jamoa hozirgi paytda kuchli va barqaror ko‘rinishda ekanligini, oldingi vaziyatda g‘alaba qozona olmaganini va hatto durang ham o‘ynay olmaganligini eslatdi.
Bugungi o‘yinda g‘alaba qozonib bo‘lmagani afsuslanarli, ammo kelajakda yaxshi natijalarga erishish uchun kurash olib borilishini bildirdi.

Шелия: Учимся на ошибках в игре
Лучший игрок матча между командами «Ростов» и «Ахмат» из России Георгий Шелия поделился своими впечатлениями от игры на канале «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Анализируя результат встречи, он отметил, что ничья 1:1 в гостях для «Ахмата» является положительным результатом. Однако он также сказал, что была возможность набрать больше очков.
Во второй половине матча они не смогли контролировать мяч и в некоторых ситуациях не смогли сосредоточиться, из-за чего совершили много нарушений правил и пропустили гол. Он подчеркнул, что у него есть опыт работы с Георгием Шелией и что тот способен выделяться среди защитников.
Зная, что команда «Ростов» играет высоким линией, он отметил, что точно выполнил передачу назад. Эта передача оказалась успешной, и Шелия точно реализовал гол.
Возвращаясь к ситуации с пропущенным голом, он отметил, что пытался поймать мяч с первого удара, но мяч пришёл с близкого расстояния, и удача была не на их стороне, поэтому гол был пропущен. В этой ситуации важную роль сыграла передача Миронова.
Зная, что у Миронова сильная правая нога, они готовились к нему. Он признал, что из-за небольшой ошибки пропустили гол и подчеркнул необходимость извлечь урок из этой ошибки.
Напомнив о предстоящей международной паузе, он сказал, что команда «Ахмат» в чемпионате одержала две победы и дважды сыграла вничью. Команда сейчас выглядит сильной и стабильной, напомнил он, что ранее не удавалось выиграть и даже сыграть вничью.
Он выразил сожаление, что сегодня не удалось одержать победу, но заверил, что в будущем будет борьба за хорошие результаты.