Manchester Siti jamoasining markaziy himoyachisi Manuel Akandji "Milan" klubiga o‘tishga rozilik bildirmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Rossoneri" jamoasi 30 yoshli futbolchiga asosiy nomzod sifatida qaralgan bo‘lsa-da, tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishilmadi. Ichki manbalar, jumladan mashhur jurnalist Fabrizio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, shveytsariyalik futbolchi Italiya klubining taklif qilgan shartnomasi shartlariga rozi bo‘lmagan.
Bundan tashqari, Akandji Chempionlar ligasida ishtirok etadigan jamoada o‘ynashni xohlamoqda. Shuningdek, tarqalgan xabarlarga ko‘ra, Manchester Siti jamoasi hozirgi transfer oynasi yopilishidan oldin Manuel Akandjini sotishga tayyor.
Himoyachining amaldagi shartnomasi "shaharliklar" bilan 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishmovchiliklar sababli transfer jarayoni murakkablashmoqda.
Akandjining kelajagi va qaysi jamoaga o‘tishi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.

Мануэль Аканджи отклонил предложение Милана
Центральный защитник команды Манчестер Сити Мануэль Аканджи отказался переходить в клуб «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя команда «Россонери» рассматривала 30-летнего футболиста в качестве основного кандидата, между сторонами не было достигнуто соглашения. По данным внутренних источников, включая известного журналиста Фабрицио Романо, швейцарский футболист не согласился с условиями контракта, предложенного итальянским клубом.
Кроме того, Аканджи хочет играть в команде, участвующей в Лиге чемпионов. Также, согласно распространённым сообщениям, Манчестер Сити готов продать Мануэля Аканджи до закрытия текущего трансферного окна.
Действующий контракт защитника рассчитан с «горожанами» до середины 2027 года. Из-за разногласий между клубом и футболистом процесс трансфера осложняется.
О будущем Аканджи и о том, в какую команду он перейдёт, ожидается дополнительная информация в ближайшие дни.