Cherchesov: Ikkinchi bo‘limda o‘yinimiz sust bo‘ldi
«Ахмат» jamoasi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov «Match TV» telekanaliga «Rostov»ga qarshi o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Cherchesov natijani baholab, «Ahmat» uchun bu o‘yin Rostovda bir ochko olish ekanligini ta’kidladi.
Jamoa g‘alaba qozonishni xohlaganini, biroq «Rostov» ham shunday maqsadda o‘ynaganini aytdi. U o‘z jamoasi bir necha imkoniyatlarga ega bo‘lganini, ammo ikkinchi bo‘limda rejalashtirilganidek o‘ynamaganini ta’kidladi.
Maydonni raqibga bo‘shatib qo‘yish jamoaga qiyinchilik tug‘dirganini bildirdi. Ikkinchi bo‘limdagi o‘yin sifati past bo‘lishining sababini raqibning harakatlari bilan bog‘ladi va bu masalani hozircha batafsil muhokama qilmaslik kerakligini aytdi.
Melkadzening goliga to‘xtalar ekan, u markaziy himoyachilardan muvaffaqiyatli ajralib chiqqanini, bu esa jamoaning yaxshi tayyorgarlik ko‘rganidan dalolat ekanini qayd etdi. Mironovning uzoq masofadan zarbalari va standartlardan berayotgan paslari jamoa uchun muammo tug‘dirganini tan oldi, ammo ularni oldini olish qiyin ekanligini bildirdi.
«Ahmat» chempionatda mag‘lubiyatsiz ketayotganini, to‘rt o‘yindan iborat seriyada ikki g‘alaba va ikki durang qayd etilganini ijobiy baholadi. Bosh murabbiy jamoaning uning talablariga javob berayotganini, ba’zi kamchiliklarni bartaraf etish orqali yanada rivojlanish mumkinligini ta’kidladi.
Oldinda milliy terma jamoalar o‘rtasidagi tanaffus borligini, bu vaqtni jamoani jismoniy va taktika jihatdan yaxshilash uchun foydalanishni rejalashtirganini bildirdi. Shuningdek, u murabbiy sifatida Rostovda hech qachon mag‘lub bo‘lmaganini, ammo futbolchi sifatida mag‘lubiyatlar bo‘lganini aytdi.

Черчесов: Во втором тайме наша игра была вялая
Главный тренер команды «Ахмат» Станислав Черчесов поделился мнением о матче против «Ростова» в эфире телеканала «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 1:1. Черчесов оценил результат и подчеркнул, что для «Ахмата» эта игра означала получение одного очка в Ростове.
Он отметил, что команда хотела победить, но «Ростов» также играл с такой же целью. Он сказал, что у его команды было несколько возможностей, однако во втором тайме они не сыграли так, как планировали.
Отказ от контроля над полем усложнил задачу для команды. Причину низкого качества игры во втором тайме он связал с действиями соперника и отметил, что пока не стоит подробно обсуждать этот вопрос.
Говоря о голе Мелкадзе, он отметил, что тот успешно отделился от центральных защитников, что свидетельствует о хорошей подготовке команды. Он признал, что дальние удары Миронова и передачи со стандартов создавали проблемы для команды, но отметил, что предотвратить их сложно.
«Ахмат» остаётся непобеждённым в чемпионате, в серии из четырёх матчей команда одержала две победы и дважды сыграла вничью, что он оценил положительно. Главный тренер подчеркнул, что команда соответствует его требованиям и что дальнейшее развитие возможно за счёт устранения некоторых недостатков.
Впереди перерыв на матчи национальных сборных, и он планирует использовать это время для улучшения физической и тактической подготовки команды. Также он отметил, что как тренер никогда не проигрывал в Ростове, хотя как игрок у него были поражения.